صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / جشنواره مجسمه های شنی در ساحل زیبای بندر سیراف برگزار شد + عکس

جشنواره مجسمه های شنی در ساحل زیبای بندر سیراف برگزار شد + عکس

به گزارش زووم ،جشنواره مذکور بمناسبت عید غدیر با حضور گروه‌های مجسمه سازی از سیراف و کنگان با سرپرستی سید احمد شمس العلما برگزار گردید.

آقای شمس العلما دبیر موسسه تجلی سیراف زمین در مصاحبه با خبرنگار زووم اظهار داشت: این جشنواره با همکاری ستاد بین المللی غدیر سیراف ، هماهنگی آقای محمد کنگانی و حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان برگزار شد.
آقای شمس العلما گفت: جشنواره در قالب گروههای دو تا پنج نفره برگزار شد که گروه کنگان مقام اول و گروه سیراف مقام دوم را کسب نمود و از گروههای دیگر هم با اهدای جوایز تقدیر  بعمل آمد. حدودا ۲۵ نفر مجسمه ساز و هنرجو در این جشنواره شرکت کردند.

آقای شمس العلما هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج هنر مجسمه سازی و هنر های تجسمی با موضوعات فرهنگی و بزرگداشت عید غدیر برشمرد و افزود:   کشف استعدادهای نهفته ، ترویج تفریح سالم ، حفظ محیط زیست و توجه به ساحل زیبای بندر سیراف از مهمترین اهداف ما در برگزاری این جشنواره بود .

وی در ادامه گفت: با دست خالی هم میتوان مجسمه های شنی ساخت و ابزار دقیق و خاصی نیاز نیست . از شهرداری مناطق انتظار میرود که با ایجاد کانکس در کنار ساحل و ابزار اولیه مثل فرغون ، بیل و سطل زمینه مناسب تری را برای آموزش و رشد مجسمه سازی فراهم سازند . 

وی ضمن تشکر فراوان از تمامی کسانی که در برگزاری جشنواره همکاری کردند از برخی بی‌توجهی ها انتقاد کرد و گفت: پیشنهاد برگزاری جشنواره را در جلسه ستاد برگزاری غدیر کنگان مطرح کردم که متاسفانه هیچ گونه موافقت و همکاری جهت برگزاری این جشنواره در ساحل کنگان صورت نپذیرفت . تنها ریاست ارشاد توجه داشتند که درخواست برگزاری همین جشنواره را در کنگان از من داشتند که با همکاری این اداره برگزار کنم .

وی در پایان از ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان بابت تعمین وسیله ایاب و ذهاب و تمامی کسانی که در برگزاری جشنواره همکاری نمودند تشکر و قدردانی کرد.

خبرنگار: مهدی احمدی

یادآوری : تمامی عکسها موبایلی می‌باشند.
ارسالی عکسها از : زینب حیدری – پریسا برزگر پیشه – حسین حیاتی – رسول بازگیر

[foogallery id=”3171″]

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان (سیامک) تصنیف : از خون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *