صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / نشست هم اندیشی شوراها و شهرداران شهرهای سه گانه شهرستان کنگان برگزار شد / تصاویر

نشست هم اندیشی شوراها و شهرداران شهرهای سه گانه شهرستان کنگان برگزار شد / تصاویر

در مورخ ۲۹ مهر ۹۶ نشست هم اندیشی شوراها و شهرداران شهرهای سه گانه شهرستان کنگان برگزار شد.

نادر احمدی رئیس شورای شهرستان کنگان ضمن خیر مقدم به شوراها و شهرداران سه گانه شهرستان کنگان گفت: امیدوارم بتوانیم نقطه عطفی برای مردم این منطقه باشیم و به نوعی حل مشکلات و معضلات امروز جامعه ما مستلزم همفکری و همدلی متقابل بین مردم و مسئولان است.

احمدی گفت: ما باید با تلاش همدیگر یکسری مشترکاتی را که با هم دیگر داریم با همفکری و تلاش بیشتر نتایج خوبی را در زمینه های مختلف بدست بیاوریم.

نادر احمدی، تصریح کرد: در گذشته فضای بی‌اعتمادی بین شورا و شهرداران سه گانه شهرستان کنگان با هم سبب شده بود بین هم فاصله ایجاد شود .

احمدی در مورد بحث اشتغال گفت: یکی از مهمترین اولویت های که روی آن خیلی تاکید میکنم بحث ایجاد اشتغال و مبارزه با چالش عظیم بیکاری است.

احمدی در مورد تقویت و احداث اسکله شهرهای سیراف و بنک گفت: شهر سیراف اگر اسکله اش مورد استفاده قرار نمی گیرد و یا ضعیف می باشد باید آن را تقویت نمایم. شهر بنک اسکله ای ندارد باید به فکر احداث اسکله باشیم.

عیسی کرمی نائب رئیس شورای اسلامی شهرستان کنگان گفت: اشتغال پایدار شهرستان دریا می باشد که با تقویت و ایجاد شرایط لازم در حوزه تجارت و بازرگانی به تحول در حوزه اشتغال کمک کند.

کرمی افزود: باید پذیرفت که چنان نگاه شورا پنجم به بومی نبوده مشکل شوراهای قبل بوده که ورود نکرده اند .اگر ورود کرده بودند الان چندین روسای ادارات کنگانی بودند.

علی هوشیار رئیس شورای شهر بنک گفت: اگر بدنبال موفقیت هستیم باید در برنامه ها از نظر کارشناسان و مشاورین خبره استفاده نماییم.

.

هوشیار در مورد ایجاد کارگروه در شورای پنجم شهر بنک گفت: کارگروه های عمران و شهرسازی،فرهنگی و مذهبی،ورزش و جوانان،امور اجتماعی و برنامه ریزی و مدیریت بحران را تشکیل نموده ایم.

وی افزود: افراد خبره را در کارگروه های مختلف شناسایی کرده ایم و بزودی جلسات انجام میگیرد و پیشنهاد میدهم به شورای شهر کنگان و سیراف که برای موفقیت بیشتر همانند شهر بنک کار گروه ها را تشکیل نمایند.

هوشیار در پایان گفت: امیدوارم این جلسات تداوم داشته باشد و با گسترش آن در حوزه جنوب استان شهرستان های دیگر را درگیر کنیم و جلسات را با حضور نماینده محترم مجلس، فرمانداری ها، و مسئولین استان برگزار نماییم.

عباس حاجیان نائب رئیس شورای اسلامی شهر بنک گفت: تشکیل کارگروه و آشنایی کارجویان با محیط کسب و کار، کسب تجربه، آماده سازی و ایجاد خود باوری در مهارت آموزی برای عرصه اشتغال و کارآفرینی ضروری است.

حاجیان انسجام بین دستگاهای اجرایی برای رفع مشکل بیکاری را مهم دانست و افزود: هر مدیر اجرایی باید در دستگاههای خود بانک اطلاعاتی ایجاد کند.

رحیم جمالی شهردار شهرستان کنگان گفت: فعالیت های آموزشی ،فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقای شهروندی زیر بنای اصلی توسعه شهری است.

جمالی گفت: هرچه رو به جلو میرویم پدیده تخلفات و عدم رعایت مقررات شهرسازی ساختمانی در شهر نه تنها در شهرستان بلکه در کل کشور شاهد این موضوع هستیم.

جمالی در مورد طرح هایی که به سرنوشت شهرهای سه گانه شهرستان کنگان می تواند کمک کند گفت: طرح های اشتغال که مشکلات حاد این روزها می باشد؛ طرح های سرمایه گذاری یکی از مهمترین طرح‌هایی است که میتواند در شهرستان کنگان ایجاد شوند؛ طرح های  گردشگری و طرح های بسیاری در حوزه های شهری وجود دارند که شهرداری ها بایستی ورود کنند و چرخ اشتغال را به حرکت در بیاورند.

حجت ریحانی نیا شهردار شهر بنک گفت: یکسری از شرکت های فعال در پارس جنوبی که در حال حاضر دفتر اصلی آنها خارج از استان می باشد باعث شده تا آنها از پرداخت ارزش افزوده یا آلایندگی اجتناب کنند و عوارض آنها در شهرهای دیگر پرداخت شود.

ریحانی نیا در مورد نظارت بیشتر محیط زیست گفت : برخی از شرکت ها خود را از صنایع آلاینده خارج نموده و بعنوان صنایع پاک معرفی می کنند که خود را از پرداخت آلایندگی معاف می کنند.

ریحانی نیا در مورد سرمایه گذاری و گردشگری گفت: شهرستان کنگان در حوزه گردشگری پتانسیل های بسیار خوبی دارد از جمله شهر باستانی سیراف که باید زیر ساخت ها توجه و نواقص ها را بررسی نمود تا بتوانیم در حوزه گردشگری که یک درآمد پایدار برای شهرستان می باشد روی آن کار کرد.

ریحانی نیا در مورد مشکل پسماند شهرستان کنگان گفت: پسماندی که صنعت در حوزه شهرستان کنگان تولید میکند باعث از بین رفتن سواحل و طبیعت می گردد وهمین موضوع باعث کمرنگ شدن گردشگر در شهرستان کنگان شود.

غلامحسین حیدری شهردار سیراف گفت: اولین مشکل خودکشی یا خودسوزی نیروهای شهرستان می باشد و باید از نیروی‌های بومی حمایت کرد و در زمینه توانمند سازی تلاش بیشتری کرد.

غلامحسین حیدری در مورد ارزش افزوده گفت: برنامه ششم توسعه قانون نوشته شده است و شفاف می باشد اگر قرار به تغییری باشد باید قانون گذار ورود کند چنان به پیدا کردن تبصره و موادی هستیم باید مشاور قوی و لابی گری خوبی استخدام کنیم.

حیدری گفت: حق مردم گرفتنی است و باید شجاعت داشته باشیم اگر امروز حرفی میزنیم با پشتوانه باشد، اگر اقدامی انجام میدهیم با پشتوانه باشد.

حیدری در مورد پیشنهاد یک نماینده در تهران گفت: باید شوراها یک نفر را انتخاب نموده و به نمایندگی معرفی نمایند که دنبال مطالبه گری های شهرستان را در تهران انجام دهیم و استان را بعضی مواقع رها کنیم که برای گمرکات ، اشتغال و آلایندگی در استان جوابی نمیگیریم.

حسین روشن رئیس شورای اسلامی شهر سیراف گفت: امید است با یک برنامه ریزی جلسه ای با روسای منطقه ویژه با حضور نماینده محترم مجلس ، فرمانداری ها، مسئولین استان و شهرستان برای رفع اشتغال تشکیل گردد.

مهندس مرتضی منصوری افزود: بسیاری از مسائل و تنگناها در شهرها و روستاهای شهرستان احصاء شده است.

وی در پایان گفت: اکنون فرصت برای کار و تلاش و پیگیری خواسته های مردم بدست آمده و باید از این فرصت طلایی بهترین بهره را برد.

 

خبرنگار و عکاس : رضا زیارتی

 

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان (سیامک) تصنیف : از خون …

یک دیدگاه

  1. شما که دم از بومی میزنید پس چرا اون که بومی رو ورداشتید رفتی سراغ غیر بومی. کرمی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *