صفحه اصلی / اخبار / مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی : وحدت اسلامی راه مبارزه با استکبار جهانی است

مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی : وحدت اسلامی راه مبارزه با استکبار جهانی است

مولوی محمد اسحاق مدنی در آیین جشن میلاد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق (علیه السلام) و نکوداشت هفته وحدت در مسجد خلفای راشدین کنگان افزود: رمز پیروزی و نجات امت اسلام و ایستادگی در برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا وحدت امت اسلامی حول محور قرآن و عترت است.


وی افزود: کمک به اتحاد امت اسلام و اجتناب از دامن زدن به اختلافات بین فرق و مذاهب رسالت سنگینی است که بر دوش عالمان شیعی و سنی است.
مشاور سابق دولت در امور اهل سنت کشور بیان کرد: هر عالم شیعه و سنی که علم تفرقه را بلند کند به تعبیر رهبری فرزانه انقلاب مزدور دشمن است.


وی به سیره نبوی و اهلبیت علیهم السلام در خصوص وحدت امت اسلام اشاره و عنوان نمود: پیامبر خاتم و اهلبیت مکرم ایشان و اصحاب رسول خدا طلایه داران وحدت بوده و امروز امت اسلام اعم از شیعه و سنی باید حول قرآن و عترت رسول الله به تقویت مشترکات و تحکیم همدلی بپردازند.
این عالم اهل سنت جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار وحدت در جهان اسلام دانشت و خاطر نشان ساخت: امت اسلام زمانی از دام مشکلات رها خواهد شد که وحدتی که در جمهوری اسلامی ایران حاکم است را در بلاد خود اجرا و محقق کنند.
وی با تشکر از اهتمام ولی امر مسلمین جهان در خصوص وحدت امت اسلامی گفت: مقام معظم رهبری همچون امام راحل پرچمدار وحدت در بین امت اسلامی است و عزت امروز ملت ایران و همدلی مثال زدنی شیعه و سنی و اقوام مختلف در جمهوری اسلامی مبین این تدبیر عالی است.
مولوی اسحاق مدنی به موضوع قرآن و عترت اشاره و افزود: بر خلاف تبلیغ سوء دشمنان محبت به اهلبیت پیامبر بویژه حضرت امام علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) و فرزندان گرامی شان از افتخارات اهل سنت است و اذکار تشهد در نماز اهل سنت مبین این دوستی و محبت است.
وی در پایان با تبریک نابودی داعش و تقدیر از جبهه مقاومت بویژه رشادت سرلشکر سلیمانی ، پیروزی بر داعش را نمونه بارز و ثمره شیرین همدلی ذکر و با انتقاد از مسلمان کشی توسط برخی حکام کشورهای اسلامی در منطقه اظهار داشت: این نقشه شوم دشمنان است که مسلمانان را به جان هم بیندازند و هرگونه حرکت در این خصوص همصدایی با دشمن است و باید جلوی این کار گرفته شود.


استاندار بوشهر نیز گفت: وحدت و همدلی در استان بوشهر مثال زدنی است.
عبدالکریم گراوند افزود: تفرقه افکنی سیاست راهبردی دشمن برای نیل به مقاصد شوم خود است که باید مواظب آن بود.
مشاور مدیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز گفت: برگزاری مراسم مشترک در مسجد اهل سنت در ایام میلاد رسول مکرم اسلام و امام صادق (علیه السلام) جلوه ای مثال زدنی از وحدت است.


حجت الاسلام ابراهیم رازینی افزود: تقویت مشترکات دینی و حرکت و جهت گیری در هدف مشترک ، مبنا و معیار وحدت امت اسلامی باشد.
وی به نابودی شجره خبیثه و ملعونه داعش اشاره و بیان کرد: این پیروزی حاصل وحدت شیعی و سنی بود.
این مقام مسئول در پایان اظهار نمود: اگر وحدت به معنای حقیقی در امت اسلامی حاکم شود اثری از آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیست بر زمین باقی نخواهد ماند.
نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پیروزی بر داعش و موفقیت جبهه مقاوت اسلامی نماد و تجلی گاه وحدت امت اسلام حول یک هدف مشترک بود.
سکینه الماسی با اشاره به وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی اظهار نمود: انتخابات های مختلف نمونه بارز و مظهر وحدت در کشور در چند دهه گذشته بوده است.


رییس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت نیز گفت: در هفته وحدت دهها برنامه در نقاط مختلف استان برگزار و یا اجرا خواهد شد.


حجت الاسلام سید احمد احمدی افزود: برگزاری همایش فقه مقارن با حضور علمای شیعه و سنی یکی از مهمترین این برنامه بود که در جهت تحکیم همدلی علمای فریقین در شهر کنگان برگزار شد.

خبرنگار: ابوذر حسین پور

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

استقبال و تشییع پیکر مطهر شهید گمنام در کنگان/تصاویر

برنامه محوری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با پیاده روی عزاداران فاطمی و استقبال و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *