صفحه اصلی / اخبار / مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی : وحدت اسلامی راه مبارزه با استکبار جهانی است

مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی : وحدت اسلامی راه مبارزه با استکبار جهانی است

مولوی محمد اسحاق مدنی در آیین جشن میلاد پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق (علیه السلام) و نکوداشت هفته وحدت در مسجد خلفای راشدین کنگان افزود: رمز پیروزی و نجات امت اسلام و ایستادگی در برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا وحدت امت اسلامی حول محور قرآن و عترت است.


وی افزود: کمک به اتحاد امت اسلام و اجتناب از دامن زدن به اختلافات بین فرق و مذاهب رسالت سنگینی است که بر دوش عالمان شیعی و سنی است.
مشاور سابق دولت در امور اهل سنت کشور بیان کرد: هر عالم شیعه و سنی که علم تفرقه را بلند کند به تعبیر رهبری فرزانه انقلاب مزدور دشمن است.


وی به سیره نبوی و اهلبیت علیهم السلام در خصوص وحدت امت اسلام اشاره و عنوان نمود: پیامبر خاتم و اهلبیت مکرم ایشان و اصحاب رسول خدا طلایه داران وحدت بوده و امروز امت اسلام اعم از شیعه و سنی باید حول قرآن و عترت رسول الله به تقویت مشترکات و تحکیم همدلی بپردازند.
این عالم اهل سنت جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار وحدت در جهان اسلام دانشت و خاطر نشان ساخت: امت اسلام زمانی از دام مشکلات رها خواهد شد که وحدتی که در جمهوری اسلامی ایران حاکم است را در بلاد خود اجرا و محقق کنند.
وی با تشکر از اهتمام ولی امر مسلمین جهان در خصوص وحدت امت اسلامی گفت: مقام معظم رهبری همچون امام راحل پرچمدار وحدت در بین امت اسلامی است و عزت امروز ملت ایران و همدلی مثال زدنی شیعه و سنی و اقوام مختلف در جمهوری اسلامی مبین این تدبیر عالی است.
مولوی اسحاق مدنی به موضوع قرآن و عترت اشاره و افزود: بر خلاف تبلیغ سوء دشمنان محبت به اهلبیت پیامبر بویژه حضرت امام علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها) و فرزندان گرامی شان از افتخارات اهل سنت است و اذکار تشهد در نماز اهل سنت مبین این دوستی و محبت است.
وی در پایان با تبریک نابودی داعش و تقدیر از جبهه مقاومت بویژه رشادت سرلشکر سلیمانی ، پیروزی بر داعش را نمونه بارز و ثمره شیرین همدلی ذکر و با انتقاد از مسلمان کشی توسط برخی حکام کشورهای اسلامی در منطقه اظهار داشت: این نقشه شوم دشمنان است که مسلمانان را به جان هم بیندازند و هرگونه حرکت در این خصوص همصدایی با دشمن است و باید جلوی این کار گرفته شود.


استاندار بوشهر نیز گفت: وحدت و همدلی در استان بوشهر مثال زدنی است.
عبدالکریم گراوند افزود: تفرقه افکنی سیاست راهبردی دشمن برای نیل به مقاصد شوم خود است که باید مواظب آن بود.
مشاور مدیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز گفت: برگزاری مراسم مشترک در مسجد اهل سنت در ایام میلاد رسول مکرم اسلام و امام صادق (علیه السلام) جلوه ای مثال زدنی از وحدت است.


حجت الاسلام ابراهیم رازینی افزود: تقویت مشترکات دینی و حرکت و جهت گیری در هدف مشترک ، مبنا و معیار وحدت امت اسلامی باشد.
وی به نابودی شجره خبیثه و ملعونه داعش اشاره و بیان کرد: این پیروزی حاصل وحدت شیعی و سنی بود.
این مقام مسئول در پایان اظهار نمود: اگر وحدت به معنای حقیقی در امت اسلامی حاکم شود اثری از آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیست بر زمین باقی نخواهد ماند.
نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: پیروزی بر داعش و موفقیت جبهه مقاوت اسلامی نماد و تجلی گاه وحدت امت اسلام حول یک هدف مشترک بود.
سکینه الماسی با اشاره به وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی اظهار نمود: انتخابات های مختلف نمونه بارز و مظهر وحدت در کشور در چند دهه گذشته بوده است.


رییس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت نیز گفت: در هفته وحدت دهها برنامه در نقاط مختلف استان برگزار و یا اجرا خواهد شد.


حجت الاسلام سید احمد احمدی افزود: برگزاری همایش فقه مقارن با حضور علمای شیعه و سنی یکی از مهمترین این برنامه بود که در جهت تحکیم همدلی علمای فریقین در شهر کنگان برگزار شد.

خبرنگار: ابوذر حسین پور

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان (سیامک) تصنیف : از خون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *