صفحه اصلی / اجتماعی و سیاسی / اجتماعی / بررسی تئوری شکست در نشست خبری خبرنگاران جنوب استان با سکینه الماسی

بررسی تئوری شکست در نشست خبری خبرنگاران جنوب استان با سکینه الماسی

بررسی تئوری شکست در نشست خبری خبرنگاران جنوب استان با سکینه الماسی 97/5/26

 

سناریوی قابل پیش بینی که هر ساله با سوالات زمخت و تکراری و پایان ضعیفی همراه می‌باشد. به شکلی که با مشاهده این فیلمنامه ، و بررسی تئوری شکست در ابعاد گوناگون به نتایجی دست پیدا میکنیم که همگی ناکارآمد هستند و منافع عمومی بجای بهبود ، بدتر و بدترتر میشوند.

بعنوان مثال : وقتی که سرکار علیه خانم دکتر الماسی فرمودند: قرار است فلرهای پالایشگاه فیلترینگ شوند ، یعنی اینکه این شکستی را که شامل خسارات وارده به حال ملی شده را پذیرفته اند.
همه میدانندکه تا کنون طی دو دهه فعالیت پارس جنوبی مقدار زیادی از حجم گاز به هدر رفته و خیلی راحت میشد این مقدار از انرژی را به چرخه تولید تزریق کرد.
و این را همه میدانند که این شکل سوزاندن گاز در هوا چقدر فجیعانه آلودگی ایجاد کرده و هزینه هایی را جهت صرف درمان در بر داشته . احتمالا هزینه آلودگی و خسارات وارده به محیط زیست چندین برابر بیشتر از هزینه تجهیزات فیلترینگ و بازیافت گازهای هدر رفته ی پالایشگاه میباشد. از واردات دارو گرفته تا از بین رفتن مراتع و جنگل ها و شغل های پایه از جمله کشاورزی و دامپروری و و و و … و آسیب هایی که احتمالا بعد از اتمام انرژی در آینده ی نه چندان دور غیر قابل برگشت و جبران ناپذیرند.
هم اکنون همین وضعیت نابسامان در موارد دیگر اقتصادی و معیشتی منطقه هم با شکست روبروست . وقتی چینی ها با امکانات آنچنانی در خلیج فارس به صید بی رویه ماهی و میگو مشغولند ، آنهم با قرارداد درازمدتی که دارند و احتمالا با انقراض نسل آبزیان خلیج فارس هم روبرو خواهد شد . این هم یک شکست برای اهالی منطقه جنوب استان می‌باشد . و همین شکست مزید بر علت میشود که شغل آبا و اجدادی مردم منطقه ورشکسته شود و امرار و معاش بومیان منطقه را به مخاطره بیاندازد.
نتیجه این شکست سنگین از همین الان قابل لمس می‌باشد و نیاز به پیش بینی کارشناسان اقتصادی نیست . همین که ماهی بی کیفیت چینی با قیمت ارزان وارد مملکت میشود و ماهی و میگوی با کیفیت خلیج فارس صادر میشود ، خود گواه بر این معضل است که این نقشه با آگاهی کامل مسولان مملکت صورت گرفته.

خانم الماسی با ابراز تأسف بر کم کاری برخی مدیران بیان کرد: ۱۳۰ میلیارد تومان از بسته ی ۶۳۰ میلیارد تومانی وزارت نفت برگشت خورد. بخاطر عدم توانایی در تهیه زمین پروژه های عمرانی از دست رفت.
با توجه به این اظهارات نماینده مجلس به این نکته پی می‌بریم که:
۱- در کنگان زمینی وجود ندارد و همه اش وقف یا قربانی صنعت شده اند.
۲- در صورت نادرستی نکته شماره یک احتمالاً بالا بودن قیمت زمین و عدم توانایی مالی دستگاههای اجرایی در خرید زمین باعث برگشت هزینه ها شده و همین خود دلیل بر سنگینی سایه صنعت و تاثیر مخرب آن بر وضعیت نابسامان اقتصادی و گرانی در منطقه می‌باشد.

خلاصه این شکست ها اینقدر ادامه پیدا کرده اند که بصورت شکست های زنجیره ای درآمده اند و برای مردم محروم منطقه به شکل یک عادت تبدیل شده است .اگر خلاف این صورت بگیرد برایمان عجیب و غریب است و در باورمان نمی‌گنجد و حتی گاهی اوقات دلمان برای فشار و بی انصافی ها تنگ میشود.

حوزه انتخابی جنوب استان بوشهر شامل ۴ شهرستان دیر ، کنگان ، عسلویه و جم می‌باشد. در نشست خبری با نماینده مجلس «خانم الماسی » از هر شهرستان حدوداً ۲۰ و اندی خبرنگار فعال که در مجموع بالغ بر هشتاد خبرنگار حاضر بودند .همگی بدنبال این بودند تا از فرصت ایجاد شده بعد از یکسال استفاده کنند و سوالات خود را مطرح سازند.

جلسه بترتیبی برنامه ریزی شده بود که اگر به هر یک از خبرنگاران حاضر در نشست فقط ۳ دقیقه وقت پرسش میدادند ، ۴ ساعت از زمان نشست را به خود تخصیص میداد . در صورتی که بدون محاسبه تاخیر ۴۵ دقیقه ای ، قرائت قرآن، سرود ملی ، خوش امدگویی توسط مجری و … در شروع جلسه خانم الماسی به گزارش عملکرد خود پرداخت و برخی از خبرنگاران هم بدون در نظر گرفتن رعایت زمان بجای طرح پرسش، بالغ بر ۲۰ دقیقه به سخنرانی پرداختند. و نشست خبری را به سمت و سوی کنفرانس سوق دادند.
زمان تجلیل از ۸۰ خبرنگار جنوب استان هم به مجموع زمانهای صرف شده اضافه کنید .

نارضایتی تعداد زیادی از خبرنگاران از اینکه نتوانستند از فرصت بوجود آمده بعد از یکسال استفاده کنند قابل توجه بود.
و اکثریت پیشنهاد دادند که نماینده مجلس میباید نشست های خبری هر شهرستان را بصورت جداگانه برگزار می‌کردند تا چنین فشردگی و نارضایتی ایجاد نشود .

خبر: مهدی احمدی

 

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان

به بهانه سالروز تولد استاد آواز ایران محمد رضا شجریان (سیامک) تصنیف : از خون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *