صفحه اصلی / اجتماعی و سیاسی / اجتماعی / وضعیت نانوایایی و ارائه‌ی خدمات در بندر سیراف

وضعیت نانوایایی و ارائه‌ی خدمات در بندر سیراف

انتقاد شهردار سیراف از نانوایی های شهرسیراف

شهردار سیراف : نانوایی ها در سیراف به مردم نان نمی دهند، فقط به شرکتها نان می‌فروشند ، همیشه تعطیل هستند،کیفیت ندارند، و…
مردم سیراف: هروقت که به نانوایی رفتیم نان داشتند- کیفیت نان مطلوب است – همین که در این گرمای طاقت فرسا کار میکنند ازشون ممنونیم.

بازگیر مسول اصناف: نانواها همیشه در حال ارائه‌ی خدمات به مشتریان هستند . وقتی که شاطر نداشته باشند یا دستگاه خراب باشد به ما اعلام میکنند.

روز خبرنگار که شد در بین هیاهوی کنفرانس های خبری و تجلیل از خبرنگاران ،آخرین جایی که از ما دعوت شد شهرداری سیراف بود۳ شهریورماه ۹۷،کم کم وقت سوال و جواب هایی بود که باید پرسیده میشد، در آغاز جلسه شهردار بدون مقدمه جوری صحبت کردند که انگار از قبل سوالهای خبرنگاران رو میدونستند و شروع به سخنرانی نمودند،اولین گزارشی که دادند با لهن تند گفتند که نانوایی ها در سیراف نان به مردم نمی دهند،مردم نان ندارند، همیشه تعطیل هستند،کیفیت ندارند،و…این رو که شنیدم تمام ذهن من رفت سراغ نان،نانی که میتواند غذای یک خانواده بی بضاعت باشد،دیگر به بقیه جلسه توجه نکردم و تمام افکار من نان و نان و نان،شب که برگشتیم تا صبح خوابم نمی برد و با خودم گفتم ای خدا چه کاری میتوانم برای مردم سیراف انجام دهیم که وضعیت نان بهتر شود، به عنوان یک خبرنگار مسولیت سنگینی را بر دوش خود احساس میکردم،صبح که شد با همکارانم در کادر زووم تماس گرفتم جهت هماهنگی مصاحبه با مردم سیراف در قالب وضعیت نانوایی ها،نزدیک ساعت پنج بعد از ظهر در گرمای طاقت فرسای ۶۰ درجه سانتیگراد رسیدیم و شروع به مصاحبه کردیم، دوربین را که روشن کردیم هاله ای از شرجی جلوی لنز دوربین را پوشاند و کار را بر ما دشوار ساخت . خودمان هم مثل اینکه در حمام بخار بودیم فقط می‌دیدیم که از سرو روی ما آب سرازیر می شود.
با همه این مشکلات بعد از بررسی و مراجعه به نانوایی ها متوجه کار سخت و دشوار آنها شدیم که چطور در این گرمای طاقت فرسا در کنار تنور به این داغی دارند کار می کنند ، در حالیکه همه زیر هوای خنک کولر گازی دراز کشیده اند و به تلویزیون نگاه میکنند.
به هر صورت مصاحبه خود را با یاد خدا آغاز کردیم.

به مشتری اول که رسیدیم ، رضایت خود را از نانوایی اعلام کرد و گفت ما مشکلی نداریم عالی هستن،

مشتری دوم هم که از شهروندان سیرافی بودند ،گفتند :«همین که در این گرما به ما نان میدهند دستشان درد نکند».

نفر سوم و نفر چهارم….همگی با اطمینان خاطر رضایت خود را اعلام کردند.

در عجب بودم که نانوایی هم نان آماده تحویل داشت و حتی مشتری هم به آن صورتی که بخواهد در صف اسیر گرما شود نبود…نمیدانم شهردار چه ساعتی رفته بودند که نانوایی نتوانسته رضایت خاطر شهردار را بدست آورد؟

بدین سبب فیلمی را که مشاهده میکنید قسمتی از اظهارات شهردار سیراف در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان کنگان بوده که بدون کم و کاستی و بصورت فایل صوتی ارائه شده و در قسمت بعدی مصاحبه با مردم در راستای اظهارات شهردار می‌باشد. این فیلم بعنوان قسمت کوچکی از وقایع مربوطه می‌باشد و قضاوت نهایی به عهده مردم و مراجع زی صلاح می‌باشد. همچنین شهردار محترم میتواند در مصاحبه بعدی از حق خود دفاع کند.
ما به عنوان خبرنگار وظیفه داریم جهت دفاع از حق ، واقعیت ها را بازگو کنیم…

خبرنگار زووم حسین نوری،نیما تشانی زاده

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

گروه نمایش چهار صندوق با کاری جدید بروی صحنه خواهد رفت+گزارش تصویری

گروه نمایش چهار صندوق با کاری جدید بروی صحنه خواهد رفت. نمایش((تعزیه ای در باب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *