صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / بزرگ ترین تور عکاسی کنگان برگزار شد+ تصاویر و جزئیات

بزرگ ترین تور عکاسی کنگان برگزار شد+ تصاویر و جزئیات

در تاریخ ۲۰ شهریور ۹۴ تور عکاسی کنگان با حضور حدودا ۶۰ نفر برگزار شد. این تور علاوه بر حضور پر شور عکاسان، نقشی تبلیغی نیز برای نام کنگان ایفا نمود.

سقف ثبت نام طبق فراخوان دبیرخانه تور عکاسی کنگان، ۶۰ نفر اعلام شده بود و لذا عکاسانی نیز بعد از تکمیل ظرفیت، جهت ثبت نام اقدام کردند که این کار صورت نگرفت.

 

علی قنبری راهنمای تور عکاسی کنگان در این خصوص به خبرنگار ثلاث گفت: روز گذشته به اتفاق تعدادی از عکاسان راس ساعت ۶ صبح از پل هوایی به سمت تنگ مره حرکت کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تنگ مره، محلی بکر و دیدنی در دل کوه همراه با بیشه زارهای وسیع و تالاب­هایی زیبا می باشد که به زیست گاهی برای پرندگان، جانوران و حشرات تبدیل شده است.

راهنمای تور عکاسی کنگان اذعان داشت: با احداث جاده کمربندی کنگان، این تنگه به دو قسمت پایین دست و بالا دست تقسیم شده که متأسفانه این اقدام باعث شده مقداری از پوشش گیاهی این منطقه نیز از بین برود. آب این چشمه قبلا تا نخل غانم  می رسید که الان این اب مسیر ان مسدود شده و به کندی به سمت پایین حرکت می کند.

قنبری در ادامه گفت: تنگ مره دارای چند نوع پوشش گیاه دارویی از جمله آویشن، تخم شربتی و غیره می باشد.

وی خاطرنشان کرد: پس از عکاسی در این مکان، راهی چشمه بی بی حبش شدیم. این چشمه نیز از تفریحگاه ها و جاذبه های بسیار قدیمی و حتی مقدس کنگان می باشد که در گذشته مردم نذورات خود را نیز بعضا به انجا می برده اند.

راهنمای تور عکاسی کنگان گفت: پس از عکاسی از این چشمه، به بازار ماهی فروشان رفتیم و به دنبال آن از ساحل نیز عکاسی کردیم و بعد از آن جهت استراحت راهی حسیینه قمر بنی هاشم( محله حسین آباد) رفتیم و بعد از اندکی استراحت، جهت صرف ناهار راهی رستوران شدیم.

قنبری گفت: بخش دوم تور عکاسی کنگان از حدود ساعت ساعت ۱۶ از ساحل بسیار زیبای مره و صنایع دستی و سفالگری اقایان صفایی دیدن کردیم و عکاسی نمودیم. سفالگری از جمله هنرهایی خاصی است که در استان بوشهر، مختص کنگان است. این هنر نسل به نسل و سینه به سینه تا به امروز رواج داشته است؛ حتی از این طریق درآمدزایی نیز می شود. برای عکاسی در شب نیز وارد اسکله شدیم و آنجا را سوژه قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: روی هم رفته برنامه پرباری را داشتیم. با توجه به محدودیت زمانی که داشتیم، سوژه های عکاسی را به دو بخش معدود تقسیم بندی کردیم. امیدوارم از این چنین برنامه هایی حمایت همیشگی شود زیرا علاوه بر شناساندن جاذبه های طبیعی و تفریحی منطقه، نام شهرستان کنگان نیز می تواند از طریق هنر عکاسی اعتلا دهیم.

نقش موثر عکاسی در انتقال مفاهیم مختلف به جامعه

خلیل غلامی عضو شورای اسلامی شهر کنگان نیز از ساعت حدود ۱۴ در حسینیه قمربنی هاشم، مهمان ویژه عکاسان تور بود.

وی در جمع اعضای تور عکاسی کنگان گفت: عکاسی به عنوان یک فعالیت هنری می تواند نقش موثری در انتقال مفاهیم مختلف به خصوص پدیده های طبیعی و زیست محیطی به جامعه ایفا کند.

شهرداری و شورای اسلامی حامی برنامه های فرهنگی

این عضو شورای اسلامی شهر کنگان تصریح کرد: بدون شک در زمینه مسائل فرهنگی و هنری، شهرداری و شورای اسلامی شهر کنگان، آمادگی هر نوع همکاری، حمایت و پشتیبانی از برنامه های فرهنگی- هنری را دارد.

غلامی در ادامه گفت: موضوع ایجاد دهکده فرهنگی که قول آن را داده بودیم، در مرحله ایست که به زودی موافقنامه و مناقصه تشریفات پیمانکار آن مشخص میشود و انشاءالله در سال جاری کلنگ زنی خواهد شد. این پروژه با اعتبارات داخلی شهرداری و تملک دارایی استان انجام می شود.

عضو شورای اسلامی شهر کنگان خبر داد: ایجاد راه دسترسی و برج های نوری در برنامه امسال ما برای تنگ مره می باشد.

وی در پایان از مدیریت عکاسی زوم و سایت خبری ثلاث و تمام کسانی که برای برگزاری این تور عکاسی، همکاری داشته اند، تقدیر نمود.

جوایز و برندگان

شایان ذکر است که شرکت بیمه البرز نمایندگی خرسند، ارائه دهنده خدمات بیمه ای در شهرستان های کنگان، عسلویه و جم، عکاسان این تور را برای یک روز بیمه نمود.

این بیمه به قید قرعه به سه نفر از اعضای تور عکاسی کنگان، بیمه حوادث به مدت یک سال اعطا نمود.

علیرضا باقرزاده، محسن زارعی و فرشته جمالی از اعضای تور عکاسی کنگان، برنده یک سال بیمه حوادث البرز به صورت رایگان شدند.

به ۱۰ عکس برتر تور عکاسی کنگان از طرف شهرداری کنگان جوایزی اهدا می شود.

از طرف موسسه مردم نهاد سیراف پارس نیز به ۵ عکس برتر تور عکاسی کنگان با موضوع محیط زیست و حمایت از حیوانات علاوه بر جوایز ذکر شده در بالا، جوایزی اهدا می شود.

علاوه بر جوایز بالا برای عکس های برتر تور عکاسی کنگان، از طرف شرکت بیمه البرز کنگان، نمایندگی خرسند، به قید قرعه به پنج نفر تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بیمه آتش سوزی، صاعقه و انفجار منزل مسکونی جایزه اعطا می شود.

اطلاعات بیشتر راجع به عکس ها، جوایز و نمایشگاه، در اخبار بعدی ثلاث منتشر خواهد شد.

به زودی نمایشگاهی از منتخب عکسهای تور سیراف و کنگان برگزار می شود

بنا است منتخب عکس های تور عکاسی سیراف و کنگان، به صورت نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار بگیرد. تاریخ افتتاح این نمایشگاه ۵ مهرماه اعلام شده است.

 

تور عکاسی کنگان کاری از عکاسی زوم بود که با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر کنگان و سایت خبری تحلیلی ثلاث برگزار شد. در این راه فرمانداری شهرستان کنگان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همکاری نمودند.

 

سایت خبری ثلاث ضمن تشکر از همه نهادهایی که در امر پشتیبانی مادی و معنوی، مجوز و جوایز برای تور عکاسی کنگان همکاری کرده اند و همچنین متولیان حسینیه قمر بنی هاشم محله حسین آباد که جهت استراحت عکاسان مورد استفاده قرار گرفت، از جناب آقای یعقوب مامو مسئول دفتر شهردار کنگان نیز کمال قدردانی را به عمل می آورد.

منبع: ثلاث

 

 

عکس: علی قنبری- مهدی احمدی- حمیده عبدالله زاده- زینب صفایی

 

تور کنگان گردی (۱) تور کنگان گردی (۲) تور کنگان گردی (۳) تور کنگان گردی (۴) تور کنگان گردی (۵) تور کنگان گردی (۶) تور کنگان گردی (۷) تور کنگان گردی (۸) تور کنگان گردی (۹) تور کنگان گردی (۱۰) تور کنگان گردی (۱۱) تور کنگان گردی (۱۲) تور کنگان گردی (۱۳) تور کنگان گردی (۱۴) تور کنگان گردی (۱۵) تور کنگان گردی (۱۶) تور کنگان گردی (۱۷) تور کنگان گردی (۱۸) تور کنگان گردی (۱۹) تور کنگان گردی (۲۰) تور کنگان گردی (۲۱) تور کنگان گردی (۲۲) تور کنگان گردی (۲۳) تور کنگان گردی (۲۴) تور کنگان گردی (۲۵) تور کنگان گردی (۲۶) تور کنگان گردی (۲۷) تور کنگان گردی (۲۸) تور کنگان گردی (۲۹) تور کنگان گردی (۳۰) تور کنگان گردی (۳۱) تور کنگان گردی (۳۲) تور کنگان گردی (۳۳) تور کنگان گردی (۳۴) تور کنگان گردی (۳۵) تور کنگان گردی (۳۶)

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

3 دیدگاه‌ها

  1. تشکر ویژه از عکاسی زوم و سایر برگزار کنندگان برنامه های فرهنگی وهنری در شهرستان

  2. یادش بخیر چقدر خوش گذشت

     

  3. ممنون از اطلاعاتی که قرار دادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *