صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / در شرایط بارانی برای محافظت دوربین چه کنیم؟

در شرایط بارانی برای محافظت دوربین چه کنیم؟

 زووم، چشمگیرترین شرایط برای عکاسی منظره همواره در آب و هوای «بد» رخ می دهد – معمولا وقتی که خورشید از میان یک آسمان طوفانی می تابد، شما یک پیش زمینه روشن در زیر ابرهای تیره و تار دارید.

هرچه به طلوع یا غروب خورشید نزدیک تر باشید، این شرایط بهتر رخ می دهد، چون نور طلایی و نتیجه کلی حتی خیره کننده تر خواهد بود.

شما واقعا نمی توانید پیش بینی کنید که چه زمانی احتمال دارد این اتفاق بیفتد، اما می توانید شانس موفقیت را با برداشتن وسایل و بیرون رفتن از خانه به نفع خود تغییر دهید، به طوری که وقتی یک شکاف نور ایجاد شد، شما آماده باشید.

چگونه زمانی که باران می بارد دوربین خود را خشک نگه دارید.

hghfgh

از یک چتر بزرگ استفاده کنید

چترهای بزرگ برای خشک نگه داشتن شما و دوربینتان ایده آل هستند، هرچند شما حداقل به یک دست برای نگه داشتن آن نیاز دارید – و دو دست وقتی که باد می وزد (هوای طوفانی) – بنابراین دوربین باید بر روی یک سه پایه نصب شود. همچنین می توان زاویه چتر را طوری تنظیم کرد که از دوربین در برابر باد محافظت کرده و از لرزش جلوگیری کند.

f123654

کاور های دوربین ضد آب

شما می توانید محافظ های فانتزی که برای این منظور ساخته شده اند بخرید، اما اگر صادقانه بگویم، یک کیسه پلی اتیلن مناسب کافی خواهد بود مگر اینکه قصد داشته باشید مدت طولانی در باران سیل آسا عکاسی کنید – که بعید است. تنها کیسه را بر روی دوربین و لنز قرار دهید، یک سوراخ برای لنز ایجاد کنید و با نوار کش آن را محکم کنید.

یک هود لنز تهیه کنید

شما باید جلوی لنز خود را بدون پوشش نگه دارید، اما این بدان معنی است که قطرات باران می تواند روی آن قرار گرفته و کیفیت تصویر را کاهش دهند. یک نورگیر شفاف یا فیلتر UV از المان جلویی لنز محافظت خواهد کرد، درحالیکه یک سایبان یا هود لنز (Lens hood) به محافظت از قسمت جلویی لنز از قطرات باران کمک خواهد کرد.

f222325

چند پارچه همراه داشته باشید

پارچه جیر برای پاکسازی قطرات باران از روی دوربین و لنز بسیار جذب کننده و ایده آل است. پارچه لنز میکرو فایبر نیز می تواند برای همین منظور و برای پاک کردن قطرات باران از جلوی لنز بدون خش انداختن بر روی المان جلویی یا فیلتر مورد استفاده قرار گیرد. همچنین یک پارچه همراه داشته باشید تا بتوانید دست های خود را خشک نگه دارید.


لنزها را زیر کاور عوض کنید

شما به هیچ وجه نمی خواهید که قطرات باران بر روی سنسور – یا هر جایی داخل دوربین شما – بریزند، بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق، همیشه لنزها را زیر کاور تعویض کنید، یا کلا از زیر باران خارج شوید یا از یک چتر بزرگ یا کت برای فراهم کردن کاور استفاده کنید.

لباس ضد آب بپوشید

اگر قصد ماندن در زیر باران را دارید، باید از خودتان مراقبت کنید – هیچ چیزی بدتر از سرد و مرطوب بودن در حین تلاش برای تمرکز بر روی عکاسی نیست. بنابراین، با پوشیدن یک ژاکت ضد آب، شلوار راحت و یک جفت چکمه مناسب، راحت باشید.

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *