صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / هیچ مخالفتی با برگزاری جشنها و کنسرت ها نداریم

هیچ مخالفتی با برگزاری جشنها و کنسرت ها نداریم

زووم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر درگفت وگو با ایرنا افزود: براساس وظیفه ای که ازسوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ادارات کل استانها محول شده، تمامی برنامه ها ازجمله موسیقی، شب شعر، همایش، نمایشگاه و تئاتر باید از این ادارات کل مجوز برگزاری دریافت کنند.

وی بیان کرد: به دنبال صدور مجوز برگزاری برنامه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است برای حفظ امنیت عمومی آن مراتب را به فرمانداری و اماکن اعلام کند.

ماحوزی تاکید کرد: تمامی دستگاهها باید برای برگزاری برنامه های عمومی و دستگاهی یک هفته پیش از برگزاری برنامه خود آن را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اطلاع دهند تا در سریع ترین زمان ممکن برای صدور مجوز آن اقدام شود.

وی یادآورشد: هیچ دستگاه دولتی حق ندارد برای حضور مردم در برنامه جشن و شادی عمومی که با اخذ مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، به بلیت فروشی اقدام کند.

ماحوزی با اشاره به افزایش شمار برگزاری تئاترهای عمومی و کنسرت ها در استان بوشهر گفت: از سال ۹۲ تا ۹۴ به ترتیب ۱۸۰، ۳۳۴ و ۷۰۶ تئاتر عمومی در این استان اجرا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در سالهای ۹۲، ۹۳ و ۹۴ آمار برگزاری کنسرت های موسیقی در استان بوشهر به ترتیب ۳۶، ۶۰ و ۳۰۰ کنسرت بوده است که برگزاری کنسرت ها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ افزایش پنج برابری داشته است.

وی تاکید کرد: در این دو سال سعی بر تقویت فضای فرهنگی و هنری استان بوشهر بوده که برگزاری برنامه ها و صدور شمار مجوزهای صادره از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خود گواهی بر این ادعاست.

ماحوزی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ضرورت نهادینه شدن فرهنگ قانون مداری در جامعه بیان کرد: فرهنگی که تضمین کننده رشد و تعالی جامعه و نیل به اهداف عالیه ترقی باشد نتیجه آن حکمفرما شدن روح آرامش بر جامعه است که نسبت به این مهم اهتمام ویژه داریم

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *