صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / همایش تجلیل از هنرمندان شهرستان کنگان با میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت مدیریت منطقه پارس دو کنگان برگزار شد.

همایش تجلیل از هنرمندان شهرستان کنگان با میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت مدیریت منطقه پارس دو کنگان برگزار شد.

آتلیه عکاسی زووم، سه شنبه تاریخ ۹۶/۴/۲۷ ساعت ۹ شب  در سالن آمفی تئاتر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان …
صدایی رسا و صمیمی از مجری توانمند و هنرمند آقای رضا بهرامی توجه حضار سالن آمفی تئاتر فرهنگ و ارشاد را به خود جلب کرد . مجریگری مراسم تجلیل از هنرمندان یکی از نقاط قوت این برنامه بود. 

سپس استاد مختارزاده ریاست محترم فرهنگ و ارشد به سبک خاص و دلنشین همیشگی اش به خوش امدگویی پرداختند و از مراسم و چگونگی برگزاری آن توضیح دادند.

جناب آقای عباس قائدی برازجانی سرپرست مدیریت منطقه پارس دو کنگان هم با رویی گشاده و متواضعانه به سخنرانی پرداختند .
شایان ذکر است که منطقه پارس دو جنوبی متصدی و حامی مراسم تجلیل از هنرمندان فعال شهرستان کنگان بودند و اهدای لوح تقدیر و جوایز را عهده دار گردیده بودند.

آقای خاکنژاد هم در وصف هنر و هنرمند بسیار زیبا سخن گفتند و همین که در تجلیل از هنرمند شاعر و پیشکسوت حاج جلیل دشتی مطلق نام بردند ، سالن از تشویق فراوان مردم به حالت انفجار در آمد .( حاج جلیل دشتی مطلق این روزها در بستر بیماری بسر میبرد ، جای خالی آن بزرگوار در این  و مراسم احساس  میشد و برای آن بزرگوار آرزوی سلامتی داریم)

شعرخوانی توسط شاعره گرامی پری کنگونى بسیار زیبا بود و صحبت های خود را با یک دوبیتی از استاد جلیل دشتی مطلق  آغاز نمود و مورد تشویق فراوان حضار در سالن گردید .

شهری که نماد لاله و ریحان است
سرسبزتر از قنوت نخلستان است
مردان و زنان آن همه آینه اند
این شهر که نام کوچکش کنگان است
  « حاج جلیل دشتی مطلق »

خواندن داستان کوتاه و هنرنمایی هنرمندان عرصه موسیقی از جمله :رحیم پوردرخش و دخترش مبینا  ، میثم فرخنده ، تک نوازی ویلون آقای عارف و جفتی نوازی جلیل کنگانی مورد استقبال مدعوین و حضار در سالن قرار گرفت.

حضور عکاسها و رسانه های شهرستان هم جهت پوشش خبری در نوع خود بی نظیر بودند . سایت خبری فرمانداری ، امواج نیوز ، سایت خبری تحلیلی ثلاث ، خبرنگار منطقه پارس دو کنگان و مجله فرهنگی و هنری زووم

حضور سید مصطفی جعفری مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی منطقه پارس دو کنگان، عباس بشی معاونت فرمانداری، آقای زیبا بخشدار محترم کنگان ، اقای رهبر ریاست محترم کمیته امداد ،آقای اکبر طهماسبی معاونت فرهنگی ورزشی شهرداری بندر کنگان،آقای دکتر حیدری ریاست محترم بیمارستان کنگان

قبل از شروع مراسم تجلیل هنرمند نقاش جناب آقای مکیان با اهدای یک تابلو نقاشی چهره استاد مختارزاده از وی قدردانی بعمل آورد.
در پایان از هنرمندان فعال شهرستان کنگان تجلیل شد ، آقای مختارزاده با شیوه ای خاص از هنرمندان فعال نام بردند و بصورت مختصر بیوگرافی هر یک از هنرمندان را توضیح می‌دادند ، هنرمندان هم به ترتیب از تمامی انجمن ها جهت اخذ جوایز و لوح سپاس به روی سن می آمدند. 
از جمله اتفاق غیرمنتظره ای که در میان اهدای جوایز رخ داد این بود که اقای مهدی احمدی هنرمند کنگانی جایزه خود را به همسرش که یکی دیگر از هنرمندان فعال شهرستان کنگان هست تقدیم نمود و مورد تشویق مسئولین و حضار در سالن قرار گرفت.
در این میان سید مصطفی جعفری مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی منطقه پارس دو کنگان فرمودند جایزه خانم احمدی را بصورت جداگانه تقدیم خواهیم نمود.
همه جوایزی که اهدا گردیدند از تولیدات داخلی و صنایع دستی شهرستان کنگان می‌باشد که بمنظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی تهیه شده بودند . کیفیت صنایع دستی « یوزچرم» و نوع بسته بندی مورد توجه مسئولین و هنرمندان قرار گرفت. این نوع تهیه جوایز از ایده های آقای سید مصطفی جعفری مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی منطقه پارس دو کنگان بود.

و بدین ترتیب با دیدار دسته جمعی مسولین و هنرمندان از نمایشگاه عکس آقای رضا صفایی مراسم به پایان رسید.

خبرنگار:رضا زیارتی

photo_2017-07-20_00-19-18 photo_2017-07-20_00-19-25 photo_2017-07-20_00-19-28

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *