صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / نشست معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری کنگان با اصحاب رسانه

نشست معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری کنگان با اصحاب رسانه

نشست معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری کنگان با اصحاب رسانه  ۹۶/۵/۳

خاکنژاد : 
مدیران باید پاسخگوی سوالات مردم و اصحاب رسانه باشند و نبایستی در پاسخ به مردم و خبرنگاران کوتاهی کنند .

خبرنگار: مهدی احمدی

نقش رسانه‌ها در جهت دهی ذهنیت های مردم آنقدر مهم است که امروزه تکنولوژی‌های فراوانی جهت تحقق این امر مهم بوجود آماده اند و ساختار این رشته را به شکلی پیچیده تبدیل نموده .
در کشورهای پیشرفته یا رو به رشد مردم یا کارمندهای ادارات قبل از رفتن به سر کار خود روزنامه میخوانند ، یا وقتی که از خواب بیدار میشوند تلویزیون خود را روشن میکنند . راننده ها توسط رادیو از اخبار روز آگاهی می یابند. و همچنین زنان خانه دار توسط کانالهای تلگرام، واتس آپ، اینستاگرام و غیرو اطلاع رسانی میکنند …
از آنجایی که امروزه افراد عادی هم می‌توانند به راحتی با موبایلی که در دست دارند وقایع را ضبط و ثبت کنند ، تقریبا می‌توان گفت که هیچ واقعیتی بر کسی پوشیده نمیشود و کافی است فقط با یک کلیک و خیلی سریع آن تصویر را به تمامی دنیا منتشر سازد .
از سیاسیون گرفته تا مردم عادی هر کدام بشکلی از اخبار روزانه استفاده میکنند و بر معلومات خود می‌افزایند تا بتوانند تصمیم های بهتری را در ادامه زندگی اتخاذ کنند .
بعنوان مثال: وقتی که شخصی میخواهد به مسافرت برود از طریق دریافت اخبار هواشناسی و همچنین وضعیت راهها با اطمینان خاطر بیشتری می‌تواند راه سفر را در پیش بگیرد. یا اینکه با مراجعه به بخش نیازمندیهای جراید میتوان به کالا یا خدمات فروشگاهها دست پیدا کرد . 
همچنین خبر می‌تواند بعد دیگری از آگاه‌سازی را هم در رسالت خود داشته باشد . نقد و بررسی ، گزارش عملکرد نهادها یا سازمانها ، وضعیت اقتصادی ، گزارش‌های ورزشی و بعضاً می‌تواند سرگرمی یا آموزشی هم باشند .
بدین ترتیب مروری میکنیم بر نشست دیشب اصحاب رسانه با آقای خاکنژاد معاونت محترم فرمانداری شهرستان کنگان.
درتاریخ ۹۶/۵/۳ شب گذشته به دعوت آقای خاکنژاد از خبرنگاران کنگان نشستی صمیمی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
آقای خاکنژاد از رسانه‌ها خواستند که جهت آگاه‌سازی مردم از برنامه ها و عملکرد سازمانها و نهادهای موثر باید اقدامی جدی نمود و با تمامی مسولین نشست خبری برگزار شود.
معاون سیاسی،اجتماعی فرمانداری فرمودند که مدیران باید پاسخگوی سوالات مردم و اصحاب رسانه باشند به شکلی که اگر در پاسخ به خبرنگاران هم کوتاهی کردند باز هم آگاه‌سازی شود و ما در جایگاه فرمانداری از خبرنگاران حمایت خواهیم کرد.
وی در ادامه افزودند که رسانه ها رسالت سنگینی را بر دوش خود حمل می‌کنند و فارغ از هر نوع جهت گیری سیاسی یا جناح بازی و فقط با نشر واقعیات و حقایق بایستی اخبار را درج نمایند. در غیر اینصورت نقش مخرب این رسالت مهم پررنگتر خواهد بود و اثری خشونت آمیز و منفی بر آحاد جامعه برجای خواهد گذاشت.
ایشان خاطرنشان کردند که ما طرفدار آزادی بیان هستیم و جهت معرفی اصحاب رسانه به مسولین معرفی نامه ایی را تدارک می‌بینیم و از سازمانها و نهادهای دولتی میخواهیم که جهت شفاف سازی عملکرد خود بیش از پیش همکاری کنند .

در ادامه نشست ، خبرنگاران و عکاسان خبری پیرو همین جلسه و بر محوریت همین موضوع به بحث و گفتگو پرداختند .
که مهمترین آنها را مختصراً در زیل نام‌برده میشوند:
– معین کردن مکان برگزاری نشست‌های خبری با مسولین که در نهایت سالن اجتماعات فرمانداری با اتفاق نظر حاضرین در جلسه انتخاب گردید.
– اخذ و ارائه‌ی سوالات مردمی به مسولین
– هماهنگی رسانه ها جهت طراحی سوالات و اولویت بندی آنها جهت ارائه به مسولین
– دعوت از کارشناسان مربوطه در نشست‌ها و امکان حضور عموم در نشست‌های خبری.
– تشکیل گروه واتساپ اهالی رسانه به منظور تنظیم سوالات و انتخاب مسولین شهرستان به ترتیب اولویت جهت نشست های خبری.
– تشکیل خانه خبر و مطبوعاتی که عدم آن در این شهرستان بیش از پیش به چشم می‌خورد.

آقای حجت عبداللهی گزارشگر فعال ورزشی در استان بوشهر، مهدی احمدی مدیرمسئول تنها سایت فرهنگی و هنری جنوب استان بوشهر ، رضا زیارتی سردبیر سایت فرهنگی و هنری زووم ، نوید کاردان سردبیر امواج نیوز ، آقای آورا از کوگانا،زینب تجمع و خانم جمالی عکاس و خبرنگار سایت خبری ثلاث از جمله افراد حاضر در نشست بودند.
در پایان نشست قرار شد که همه رسانه ها با اتحاد یکدیگر جهت رشد و تعالی فرهنگ شهرستان بکوشند و بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی خود جهت انتشار واقعیات اقدام نمایند. 
جلسه با رضایت مندی اصحاب رسانه از نشست مذکور و با یک عکس سلفی به پایان رسید.
والسلام
مهدی احمدی
۹۶/۵/۴

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *