صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / حوزه جنوب بوشهر یک قاچ از نعمت های خداوندی هست که همه چیز را یکجا دارد

حوزه جنوب بوشهر یک قاچ از نعمت های خداوندی هست که همه چیز را یکجا دارد

به گزارش سایت خبری زووم ، سکینه الماسی در نشست با مدیران رسانه ها اظهار داشت : خیلی خوشحالم که در جمع رسانه ها و خبرنگاران فعال حوزه انتخابیه جنوب استان هستم و روز خبرنگار را به همگی تبریک عرض میکنم. و از همه رسانه ها ، چه آنهایی که از من حمایت کردن و چه آنهایی که از من انتقاد کردند ، تشکر میکنم زیرا نقد فرصت مناسبی است تا ما نقص هایمان را بشناسیم و بتوانیم جهت رفع این نواقص تلاش کنیم.
نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: من اینجا خیلی راحت تر میتوانم صحبت کنم چون در جمعی هستم که رسانه های حوزه انتخابیه خودم ( کنگان ، دیر ، جم ، عسلویه ) مهمان آن هستند . من نمیخواهم الان بگویم که فضای شمال استان بوشهر به چه صورتی است و فضای جنوب استان بوشهر چه وضعیتی دارد ، چونکه خودتان بهتر از من میدانید و نمیخواهم وارد حاشیه شوم . ولی بایستی بگویم که منابع بصورت عادلانه در کشور تقسیم نمیشود.

وی تصریح کرد: من نماینده کشورم و حوزه انتخابیه من مشخص است. همه میدانند که حوزه جنوب بوشهر یک قاچ از نعمت های خداوندی هست که همه چیز را ( صنعت نفت و گاز ، انرژی ، پتروشیمی ، دریا ، معدن ، کشاورزی و ..) یکجا دارد . اینجا قلب تپنده اقتصاد ایران است .

وی افزود : پالایشگاه پارس جم از چه سالی آغاز به کار کرده ؟ و همین طور پالایشگاه عسلویه ؟ پتروشیمی ها از سال ۷۵ استارت خورده اند ، اما هنوز با مشکل اشتغال نیروهای بومی و اقتصادی در منطقه روبرو هستیم. آیا با یکسالی که من نماینده شده ام میتوانم این مشکلات را برطرف کنم ؟ قبل از می‌بایستی این مشکلات را پیگیری میکردند . اما این را هم اضافه کنم در این یکسالی که از نمایندگی من گذشته بیکار نبوده ام و عملکرد خوبی داشته ام. با فشارهای زیادی که وارد کردیم و از طریق قانون توانستیم خواسته هایمان را به کرسی بنشانیم . مهمترین این اقدامات:
_ نمایندگان استان فارس با طرح شکایتی میخواستند مصوبه ۵۰ ٪ را بردارند و من چنگ و دندان دفاع کردم و رأی را برگرداندم.
_ پیگیری ، تصویب و اجرایی کردن ماده ۴۷ 
_ پیگیری، تصویب و اجرایی کردن یک مصوبه که بموجب آن ۳٪ از تمامی قراردادهای نفتی به حوزه انتخابیه من تعلق می‌گیرد ، حتی قرارداد توتال.

نماینده مجلس اذعان داشتند که: متاسفانه  بخاطر دفاع من از حوزه انتخابیه برخی از روزنامه ها شب و روز ما را کوبیدند . از طرفی رسانه های خودمون هم راه مخالفان را طی کردند و به مقابله با من پرداختند . شما رسانه ها بازوی ما مسولین هستید و انتظار داریم که به ما کمک کنید . من صدای مردم هستم . بایستی با هم صحبت کنیم، انتقاد کنیم . نه اینکه با مخالفین من و کسانی که در رأس نشسته اند هم صدا شوید . این به نفع منطقه نیست . ما از همان روز اول نیازهای ۴ شهرستان حوزه انتخابیه را شناسایی کردیم و پکیجی بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان ارسال کردیم که با دوندگی‌های زیاد ۶۰۰ میلیارد تومان به ما تعلق گرفت. از این ۶۰۰ میلیارد تومان قسط اولش به مرکز استان پرداخت شد که متأسفانه هنوز هیچ اقدامی در راستای این هزینه ای که من شخصا برای حوزه انتخابیه بدست آورده ام انجام نشده و کوتاهی میکنند . من بارها این موضوع را بعنوان خوراک رسانه ای در اختیار برخی از رسانه‌ها قرار دادم ، اما رسانه ها چشم پوشی کردند و منتشر نکردند .

وی گفت : بودجه ایی که در کل کشور به سازمان مسکن اختصاص داده اند ۴۰ میلیارد تومان است که سهم ما ۲۵ میلیارد تومان بوده . اینها هنر یک نماینده است.

خانم الماسی در پاسخ به سوال مهدی احمدی مدیر سایت زووم گفت : آقای احمدی واقعا این درده!! … چرا کنگان ما نباید سینما داشته باشد؟ نباید فرهنگسرای مستقل داشته باشد؟ با توجه به هجوم زیاد جمعیت کارگری در کنگان ترکیب جنسیتی این شهرستان به هم خورده . اگر از من بپرسند میگویم که مشکل عمده حوزه ی انتخابی من فقط اقتصادی نیست!!! فقط اشتغال نیست !!! میگویم بزرگترین مشکل ما مشکل فرهنگیه !!!! فرهنگ و ارشاد شهرستان پیش قدم شود من هرگونه همکاری در زمینه فرهنگی انجام خواهم داد.

الماسی در ادامه افزودند: از نظر من همه پروژه های منطقه باید رسانه ای شوند . اکنون که دومین سال از فعالیت من در مجلس آغاز می‌شود از شما رسانه ها خواهشمندم و بصورت رسمی از شما دعوت میکنیم که بیایید نظارت داشته باشید و من را نقد کنید. من میخواهم کنگان شبیه آبادان قبل از جنگ باشد .نه اینکه تا اسم کنگان ، دیر ، جم و عسلویه را بیاوریم همه فرار کنند.

وی در پایان اضافه کرد : در ادامه راه به کمک رسانه ها نیازمندیم . شما بهترین مشاور من هستید . من در جلسات پرسش و پاسخ رسانه ای در هر شهرستان بصورت جداگانه شرکت میکنم .

خبرنگار: رضازیارتی

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *