صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / آنچه در در نشست صمیمی مسئولین بهداشت و درمان گذشت…

آنچه در در نشست صمیمی مسئولین بهداشت و درمان گذشت…

روز یکشنبه،بیست و یکم مرداد در سالن اجتماعات بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کنگان، نشست صمیمی مسئولین بهداشت و درمان با اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی و فرهنگی زووم کنگان: در این نشست که با حضور خبرنگاران چهار شهرستان جنوبی استان از دیر،کنگان،جم و عسلویه برگذار شد، علاوه بر رییس شبکه بهداشت و درمان و رییس بیمارستان امام خمینی(ره)،رییس دادگستری شهرستان،معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و شهردار کنگان نیز حضور داشتند.

مجری گری برنامه را مجری توانمند،استان بوشهر،حسین قاسمی، بر عهده داشت.

ریاست محترم بیمارستان، امام خمینی(ره)،دکتر حیدری،در نشست با اصحاب رسانه، ضمن تبریک روز خبرنگار،گفت: اصحاب رصانه،بخش عظیمی از توسعه را در بر میگیرد.با بیان اینکه با باور به خود میتوانیم،پیشرفت و توسعه داشته باشیم.

دکتر حیدری گفت: تعداد متخصصین، بیمارستان کنگان از هشت پزشک،به ۴۸ پزشک ،وتعداد عمل های جراحی، از ۶۰ تا ۷۰ تا به ۸۵۰ عمل در ماه، ارتقا پیدا کرده است.

وی افزود: بیمارستان امام خمینی(ره) هنگام تاسیس،برای جمعیت،۲۰ هزار نفر،افتتاح گردیده.و با استفاده از پتانسیل جهت ارتقا درمان،و امروزه علاوه بر شهرستان های دیر،جم وعسلویه شاهد چشم گیر متقاضی از استان های همجوار، شهرستان کنگان می باشیم.

وی گفت: یکسال از افتتاح، بهره برداری از بخش،ان آی سی یو،بخش ویژه نوزادان در بیمارستان امام خمینی(ره) که تا کنون این بخش را دارا نبوده،و بیش از ۳۳۰ نوزاد در این بخش بستری و از سلامت بر خوردار شدند.

وی گفت: در خصوص آمار،تجهیزات دیگر اشاره به ام ار ای با توان عالی وبرند های خوب،دنیا محسوب می شود.و سال گذشته بیش از ۹ هزار نفر، مورد ام ار ای قرار گرفتند ودر همان مرکز مورد درمان قرار گرفتند.وافتتاح بخش اورژانش. تعداد تخت های بیمارستان، از ۱۳۰ تخت به ۲۰۰ تخت ارتقا یافته است.

معاون محترم سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان کنگان احمد خاکنژاد در نشست با اصحاب رسانه،ضمن تشکرو تقدیر از مجموعه بیمارستان کنگان،شبکه بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گفت: در بیمارستان کنگان کارهایی خوبی انجام شده،وهنوز ضعف هایی نیز دارد. اطلاع رسانی و خبرها را بخوبی انجام دهید تا مردم از کارهایی که در این زمینه انجام شده، باخبر شوند.

وی افزود:گاهی اوقات باید همگی خود را مورد نقد قرار دهید.و برای این نقد نیاز به دانش است،و خبرنگاران حتما به این نکته توجه کنند،که اگر غلط املائی،جمله بندی وغیره را رعایت نکنند دیگر مورد توجه مردم قرار نمیگیرد.

وی گفت:رسانه ها کمترین میزان حمایت را دارند،و از آقای کاویانپور ریاست دادگستری خواستند که از خبرنگاران حمایت خود را در مورد شکایت مردم یا نهاد های دیگر انجام دهند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر سید مجید حسینی بیان کرد: یکی از مهترین برنامه های دانشگاه با توجه به وجود ام ار ای در کنگان، جذب متخصص و جراح مغز و اعصاب برای این مرکز درمانی است. این کار در کنار تلاش دانشگاه علوم پزشکی نیاز به همت نماینده محترم مردم جنوب استان بوشهر نیز دارد.

وی گفت: طبق قولی که وزارت نفت داده، در شهر بنک یک مدیریت بحران در کنار ساحل ایجاد کنند، که دارای اورژانس هوایی،قایق سار(اورژانس دریایی)و یک بالگرد است، و ساخت و تجهیزات بر عهده وزارت نفت می باشد،و اکنون در مرحله مطالعه می باشد، و نیرو،پرسنل و مدیریت با وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی می باشد.
وی در پایان کلیپ موشن گرافیکی از برنامه راهبردی دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ را برای حضار پخش کرد.

اکبر پاریابی شهردار بندر کنگان گفت: آمادگی تیم شهرداری و شورای اسلامی شهر کنگان در گذشته و حال و درآینده و نگاهی ویژه ای که به بخش بهداشت درمان دارند را اعلام می‌کنیم ، و در همه مباحث مرتبط با بهداشت و درمان ورود پیدا کرده ایم و این ورود تداوم پیدا خواهد کرد.

وی گفت: شورا و شهردار در حضور وزیر محترم بهداشت اعلام کردند،وتعهد دادند که جهت توسعه بیمارستان را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهیم و به زودی این کار انجام میگیرد. و قول اتفاقات خوبی برای شهرستان کنگان را دادند،که قرار است اعتبارات امسال برای احداث کلیلینک تخصصی در بیمارستان کنگان اختصاص داده شود.

وی افزود: بیمارستان دوم کنگان یا ساختمان الحاقی  بیمارستان در آینده ای نزدیک با همفکری و همکاری مسولین احداث خواهد شد، وساخت بلوار امام حسین که منتهی به بلوار رازی می باشد و در سال جاری انجام خواهد گرفت که ارتباط بیمارستان با سطح شهر را کم می کند، و همچنین احداث یک زیر گذر از اتوبان که در دهه فجر افتتاح خواهد شد به بیمارستان و بلعکس انجام خواهد گرفت.

نشست خبری با مراسم تجلیل از خبرنگاران جنوب استان و تقدیم لوح سپاس به پایان رسید.

خبرنگار:رضا زیارتی

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *