صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس،میزبان خبرنگاران جنوب استان بوشهر شد

سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس،میزبان خبرنگاران جنوب استان بوشهر شد

به گزارش سایت خبری فرهنگی زووم، روز چهارشنبه، ۹۶/۵/۲۵ در سالن جلسات منطقه ویژه نشست صمیمی  تحت عنوان تجلیل از خبرنگاران جنوب استان برگزار شد . در این نشست یک نفر بعنوان نماینده خبرنگاران هر شهرستان پرسش خود را مطرح نمود.

مهندس یوسفی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در جمع خبرنگاران جنوب استان ضمن خوش آمد گویی و تبریک به مناسبت روز خبرنگار، در مورد رسانه و رسالت آن اظهار نظر کرد : از جمله فوائد رسانه ها این است که مسولین مراقب اقدامات خود باشند تا اشتباهی از آنها سر نزند ، چون امکان دارد زیر ذره بین و نگاه تیزبینانه خبرنگاران قرار گیرد و اینچنین است که خبرنگار بعنوان بازوی پیشرفت علم و ترقی صنعت در جامعه بحساب می‌آیند.

مهدی یوسفی بیان کرد: امروز شاهد گردآوری تمامی خبرنگاران و رسانه ها در یک مکان هستیم ، اتفاقی که به ندرت رخ میدهد . یکی از اهداف ما این است که این تعامل با رسانه ها ادامه داشته باشد و در طول سال چندین نشست رسانه ای به این گستردگی داشته باشیم.

آقای یوسفی در ادامه نشست در پاسخ به سوالات خبرنگاران چنین عنوان کرد که :

– تشکیل خانه خبرنگاران بعهده خود خبرنگاران میباشد و بهتر است که مستقل از هر سازمانی باشد.

– نشست خبری با منطقه ویژه در هر ۳ ماه منطقی است. این نشست های فصلی را میتوان با کارگاه آموزشی همراه نمود.

– بهتر است با بکاربردن واژه بالاده و پایین ده ، شمال و جنوب، استان را تقسیم بندی نکنیم . استان بوشهر به اندازه کافی کوچک است با چاقو آن را به دو نیمه تقسیم نکنیم چون به نفع استان نیست. بومی به کسی گفته میشود که خودش یا پدر و مادرش در استان بوشهر متولد شده باشد یا حداقل ده سال در استان بوشهر زندگی کرده باشد .

– تیم پارس جنوبی در طی دوسال و بدون حاشیه پیشرفت چشمگیری داشته و این بلطف حمایت خبرنگاران بوده . از همگی خبرنگاران تشکر میکنم.

وی در پاسخ به بعضی قوانین نوپا و مصوبه های نوین و توسعه پایدار گفت: ما جهان سومی هستیم ، در دنیای جهان اول هم هنوز به این قوانین پایبند نیستند . وقتی اولین پالایشگاه جهان ساخته شد، هیچکس به فکر مسائل زیست محیطی نبود ، بعدها قوانین زیست محیطی به بندهای قانون اضافه شد که هنوز هم بعضی کشورها همچون آمریکا شانه خالی می‌کنند. این هم محیط زیست که مستقیما با نفس کشیدن و زنده ماندن ما انسانها در ارتباط است ، بنابراین پیوست های فرهنگی و اجتماعی در اولویت بعدی قرار میگیرد.

– حدودا ۳۰ سال از حضور صنعت در جنوب استان بوشهر می‌گذرد و حدودا ۱۰ سال است که مسولین بفکر پیوست های فرهنگی و اجتماعی افتاده اند . یعنی اینکه آلودگی ها ایجاد شد ، برای محیط زیست مزاحمت ها ایجاد شد، در عمل انجام شده قرار گرفته ایم تازه بفکر این افتاده ایم که چکار کنیم و چکار نکنیم. الان صنعت اثرات مخرب خود را گذاشته و امیدواریم که در فعالیت‌های صنعتی در آینده اشتباهاتی را که در عسلویه و کنگان اتفاق افتاده ، تکرار نشود.

– تابحال سه بار بخاطر کمک و حمایت از فعالیت های مختلف مرا  به دادسرا کشانده اند . مثلا صبح به سازمان ورزش کمک کرده ایم ، عصر باید بریم دادسرا و به دیوان محاسبات دولتی پاسخ بدهیم . مثلا در مورد کمک به جاده کمربندی کنگان میگویند : چرا به آسفالت جاده کمک کرده آید؟؟ ، قراردادت کو ؟!؟ مگر شما اداره آسفالت هستید؟

– حمایت های ورزشی و فرهنگی و هنری جز وظایف ما نیست . اما هیچ کدام از فعالیتهای روزمره که جزء وظایف من می‌باشد به اندازه کارهای فرهنگی در من ارضای روحی ایجاد نمیکند.

– ما متولی کارهای فرهنگی نیستیم ، هر سازمانی یک ماموریتی دارد ، ما میتوانیم حامی باشیم ، اما نمی‌توانیم در مسائل فرهنگی دخالت کنیم. و این اتفاق نامیمونی است . همانطور که دخالت در مسائل امنیتی هم جزء دستورالعمل ما نمیباشد. من قبول دارم که مسئله فرهنگی در کشور مسئله اوله ، در کشورهای پیشرفته دانشگاه های انسانی جز دانشگاه‌های اولشون هست و آدمهای درجه ۲ و ۳ به دانشگاه های فنی میروند. در واقع آدمهای علوم انسانی فکر می کنند و آدمهای فنی اجرا میکنند.

– فراموش نکنید که در هر شهرستان متولیان بخش فرهنگی متعددی هستند که از لحاظ نوع فعالیت متضاد همند .
مثال در زمینه موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد چیز دیگری میگوید و نهاد دیگر نظریه مخالف آن را دارد. هر دوی آنها هم تابلوی نهاد فرهنگی را بر سردر خود نصب کرده اند. لذا من اینجا چکاره ام ؟!؟

– ما متولی ایجاد اشتغال نیستیم بلکه وظیفه داریم اگر فرصتی جهت اشتغال ایجاد شد آن را مدیریت کنیم.ایجاد اشتغال فقط از طریق سرمایه گذاری خارجی در کشور صورت می‌گیرد. نظام بانکی کشور اصلاح شود، توسعه اقتصادی رخ دهد، رشد اقتصادی محقق شود ، چندتا قرارداد جدید بسته شود ، چندتا کارخانه بوجود بیاید تا اشتغال صورت بگیرد.

– یک پالایشگاه که افتتاح می‌شود از ۱۰ هزار نیروی انسانی شاغل ، ۸ هزار نفر بیکار می‌شوند. اگر پالایشگاه را افتتاح نکنیم به ما بد وبیراه میگویند ، اگه افتتاح بکنیم ۸ هزار نفر بیکار می‌شوند و باز هم به من بد و بیراه می‌گویند .
پس از افتتاح فازهای ۱۵و ۱۶ ،  ۱۲  ، ۲۰ و ۲۱  حدود ۴۰ هزار نفر بیکار شدند.

– به من خبر دادند که در فلان شرکت با اینکه نیروهای غیر بومی دارد ، نیروهای بومی را تحلیل میکنند . من هم خیلی سریع بازگشت به کار نیروهای اخراج شده را دادم. اگر متوجه شدی که شرکتی نیروهای غیر بومی را استخدام میکنند به من اطلاع دهید ، سریعا آنها را اخراج میکنم.

– ماده ۴۷ یکی از مصوبه هایی است که با تلاش و پیگیری نماینده مجلس خانم الماسی بدست آمد و دست ما را جهت استخدام نیروهای بومی بازتر میکند.

– با توجه به تاکیدهایی که رییس‌جمهور انجام دادند ، مصوب شده است که درصدی از کل قرارداد های نفتی که شامل توتال هم میشود به مناطق اطراف پالایشگاه تخصیص داده شود.

– در مورد کنگان ، درسته که مرکز شرکتهای ما در شهرستان عسلویه است، اما محل فعالیت سازمان بین این دو شهرستان تقسیم شده و دوست داریم این نوع فعالیتها و تعاملات با شهرستان کنگان ادامه پیدا کند . کنگانی ها میزبان شوند تا ما خدمت برسیم.

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *