صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / گزارشی از نمایشگاه هنرهای تجسمی + عکس

گزارشی از نمایشگاه هنرهای تجسمی + عکس

به مناسبت هفته دولت نمایشگاهی از آثار هنرمندان هنرهای تجسمی در نگارخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان برگزار شد .

آقای شمس العلما مدیریت این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار زووم اظهار داشت: نمایشگاه  هنرهای تجسمی  که  به  مناسبت  هفته  دولت  بر گزار کرده ایم  تا  17 شهریور ادامه  خواهد. هدف اصلی من برای  منسجم  کردن  هنرمندان  هنر های تجسمی در کنگان و  تشکیل  انجمنی  فعال و هدفمند بوده  و  همچنین  معرفی هنرمندان  به  مسئولین .  برای اینکه  در  شهرستان  برای اجرای کار های  هنری از هنرمندان  همین  شهر  استفاده  شود  و  همچنین  طرح ها  و ایدهای که  این  انجمن  دارد و خواهد  داشت   با  مسئولین  در میان  گذاشته و  به  مرحله  اجرا  برسانیم .

وی در ادامه با معرفی اعضای نمایشگاه و در مورد آثار هنری افزود : نمایشگاه حاضر متشکل از آثار ده نفر از هنرمندان فعال در رشته هنرهای تجسمی می‌باشد که عمدتاً خانمها می‌باشند .

شمس العلما گفت: آثار به نمایش درآمده از تکنیک های مختلفی هستند که شامل : رنگ روغن، مدادرنگی ، سیاه قلم ، مجسمه و …

در ادامه گفتگو ضمن معرفی نفرات شرکت کننده در  و نمایشگاه باسه نفر از صاحب اثران حاضر در نمایشگاه مصاحبه مختصری داشتیم که در ذیل توجه شما را به آن جلب میکنیم.

منا رضایی  : حدوداً ده سال است که در حوزه هنرهای تجسمی فعالیت میکنم . همانطور هرنقاشی امضا یاسبک خودرا داراست سبک کار بندهم کلاژمفهومی و سمبولیسم هست و انتقادهای بسیاری ازآثارم میشود . اما از نظر من نقاش بودن وهنرمند بودن بدین منزله نیست که شما یک طرح را کپی کنید . هنرمند ونقاش کسی هست که بتواند کارهای اورجینال خلق کند وبنده هم هدفم همین هست اورجینال بودن کارها و ازهمه مهمتر جا انداختن نقاشی مفهومی درایران که متاسفانه جایش خالیست وعوام مردم کسی رانقاش میدانند که یا رئال کار کند ویا کارکپی انجام دهد واین یک برداشت اشتباه از نقاشیست،البته من انتقاد پذیرهستم و انتقادها را باجان ودل میپذیرم و ازآنها به نحو صحیح ودرست استفاده میکنم.

پریسا برزگر پیشه: بیش از ۷سال هست ک نقاشی کار میکنم 
و اغلب کارهای من در تکنیک های رنگ وروغن و سیاه قلم ارائه شده است. نمایشگاهی که اخیرا توسط استاد احمد شمس العلما به بهانه هفته دولت برپا شده است که با زحمات ایشان و دعوت از چهره های هنری برگزار شده . مکتب های نوینی که در حال شکل گیری هستند توسط هنرمندان جوان در این نمایشگاه دیده میشه که از اتفاقات خوب این نمایشگاه به شمار میرود.
از جمله اتفاق خوب دیگر که در بازدید مخاطبین از نمایشگاه به خوبی لمس میشود آشنایی مردم به خصوص جوانان با سبک های مختلف نقاشی و تحلیل تابلو ها بود و احساس خرسندی از نگاه های مهربانانه مردم بعد از بازدید از آثار هنری که مشهود و ملموس بود.

معصومه حسن پور:  این نمایشگاه به لطف زحمات آقای شمس العلما و دوستان دایر شده . مجموعه آثار چند سال اخیر من که متشکل  از « کاربازغال – کنته – مداد – مدادرنگ وگچ پاستل » می‌باشد در نمایشگاه و در معرض دید عموم قرار گرفته.

خبرنگار: مهدی احمدی

عکس : رضا زیارتی

[foogallery id=”2952″]

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *