صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر بنک با حضور امام جمعه ، فرماندارو مسئولین شهرستان کنگان برگزار شد + تصاویر

مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر بنک با حضور امام جمعه ، فرماندارو مسئولین شهرستان کنگان برگزار شد + تصاویر

به گزارش سایت خبری زوم، مراسم تودیع و معارفه شهردار شهر بنک با حضور امام جمعه ، فرماندارو مسئولین شهرستان کنگان برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان کنگان با عرض تسلیت ایام محرم و صفر در آئین تودیع و معارفه شهردار بنک گفت: در این نشست که با حضور مردم و مسئولین برگزار شده و برای ارج گذاشتن افرادی که برای شهر زحمت می کشند حضور دارند.

وی گفت : مسئولیت پذیری دشواری های فراوانی دارد، این دشواری ها بخصوص در شهرداری به دو منظر می باشد، که جایی شهردار در مقابل مردم موضعی داشته باشد بخاطر عمران و آبادی که برای خود مردم مفید می باشد و جایی دیگر در پروژه ها و اعتبارا است. که به نحو بهینه هزینه کند و این کار هنری میخواهد در شهرداری که کسانی بتوانند این هنر را تقویت بکنند موفق خواهد شد.

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر بنک انتخاب بجایی کرده اند و با بررسی و سابقه ای که سراغ داشته اند امیدوارم که آقای ریحانی نیا در کارشان موفق باشند.

وی ابراز داشت: در سال جاری بیش از ۱۱ میلیارد اعتبار برای شهر بنک مصوب شده است و امیدوارم این اعتبارات به مرحله تخصیص و بهره برداری برسد.

یوسفی گفت:عملکردها را باید به مردم ارائه داد و این حق مردم است.عملکرد را در دید مردم قرار دهید آنها داوران خوبی هستند.

وی در پایان ادامه داد: امسال وضعیت اعتبارات شهرستان کنگان خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و با حمایت استاندار وقت آقای سالاری انجام دادند، شهرستان کنگان بعد از شهر بوشهر و شهرستان دشتستان بیشترین اعتبارات به کنگان مصوب شد.و با پیگیری های نماینده محترم مردم در مجلس اعتباراتی در سطح وزارت نفت مصوب شد که رقم بیشاز پانصد میلیارد تومان برای چهار شهرستان به مدت چهار سال که از بهمن ماه مصوب شده است و بیش از هفت میلیارد تومان آن در مرحله اول به شهرستان کنگان تعلق گرفته است.

حجت الاسلام محمود محمودی امام جمعه کنگان ضمن تقدیر از شهردار سابق و تبریک به شهردار جدید گفت: این مراسم از نظری جلسه اخلاق عملی است و همه باید باور داشته باشیم هر مسئولیتی زود گذر و این پست ها اعتباری است.

محمودی افزود: از نظری دیگر جلسه تودیع و معارفه رسم ادب،قدردانی و قدرشناسی از مدیرانی که خدمت و تلاش کرده اند و تکریم و تقدیر وظیفه انسانی است.

علی هوشیار ریاست شورای اسلامی شهر بنک،ضمن خوش آمد گویی خدمت مسئولین شهر کنگان گفت:  تشکر میکنم از حسین صفایی شهردار سابق که طی این ۱۰ سال خود را وقف مردم شهر بنک کرده و از ظرفیت های ایشان در عمران و آبادی استفاده خواهیم کرد.

هوشیار گفت: در خصوص انتخاب شهردار که پس از چندین جلسه و نشست با مسئولین رده بالای استان و شهرستان موفق به دریافت حکم آقای ریحانی توسط استاندار وقت آقای سالاری امضاء گردید. و نزدیک به دو هفته می باشد که در شهرداری کار خود را شروع کرده اند و طی مراسمی امروط معارفه خواهد شد.

وی در خصوص تلاش های آقایان ابراهیم فرخنده پی و محمد قاسمی اعضای شورای سابق گفت: از خدمات و تلاش های این دو بزرگوار تشکر و قدردانی می کنم و از این دو تجلیل خواهد شد.

حسین صفایی شهردار سابق گفت: شهرداری بنک را به تنهایی میتوان بیان کرد که بدهی مالی ندارد و بیش از ۱۰میلیارد تومان سرمایه گذاشته ایم و غیر از صدها میلیارد تومان سرمایه غیرنقدی برای شهردار آینده بجا گذاشته ام.

شهردار سابق گفت : در زمان تصدی بنده در سمت شهرداری در حوزه مبلمان شهری، آسفالت معابر ۱ درصد فضای سبز ،بوستان و پارکی وجود نداشت، وحتی شهروندان راضی به زیر سازی معابر بودند و در ادامه یکسری از فعالیت های ۱۰ساله خود را بیان نمودند.

ریحانی نیا شهردار شهر بنک ضمن تسلیت ایام محرم و صفروخوش آمد گویی خدمت مسئولین شهر کنگان گفت: شهرداری یک عوامل اجرایی می باشد، که تمام عوامل آن مردم شهر بنک خواهند بود و امیدوارم این تعامل ادامه داشته باشد. اصل مدیریت بنده شفاف سازی،واقعه گرا و حق مدار می باشد و شیوه مدیریتی بنده مردم محوری می باشد و فرد محور نمی باشم.

ریحانی نیا گفت: از رسانه ها انتظار دارم همیشه در کنار ما باشند و کارهای اشتباه ما را گوشزد کنند و بنده این جسارت را دارم جایی که اشتباه کرده باشم خودم اعتراف خواهم کرد.

وی افزود: همایش هایی در بحث حقوق شهروندی را برگزار خواهیم کرد. حمایت بی قید و شرط از سمن ها را اعلام می کنم موسسات مردم نهاد یکسری افراد هستند بدون هیچ گونه مزدی برای مردم خدمت می کنند.

وی گفت: یکسری از کارهای که بدلیل کمبود زمان صورت گرفته که الان نیاز به یکسری اصلاحات دارد و اینها دلیل غیر اصولی و غیر فنی کار نیست، ولی خب هر پروژه ای که زمان آن بگذرد قطعا نیاز به یکسری اصلاحات دارد، و در بخش معابر ، مبلمان شهری در بحث تمام فضای شهری بتوانیم تغییری بدهیم.

وی در پایان گفت: در بحث مطالبات و سرمایه هایی که آقای صفایی بیان نمودند بنده زیاد اطلاعی ندارم و در منابع داخلی نزدیک به یک میلیارد تومان بدهی داخلی بوده و دومیلیارد از تملک دارایی، شهرداری بنک بدهی دارد.

حسین دشتی از شهروندان بنک در این جلسه ابراز داشت: از جناب مهندس ریحانی نیز که مسولیت خطیر خدمتگزاری بعنوان شهردار جدید شهرم را پذیرفته اند تقدیر وتشکر دارم ودرادامه مسیر برایشان آرزوی توفیق دارم. توصیه می کنم به مسولین محترم اعم از شورا و شهردار فرصت مشورت با نخبه گان را از دست ندهند تا مسیر هموارتر گردد.از تجارب گذشتگان استفاده کنند.تا این افراد که بعنوان گنجینه های ارزشمند مدیریتی به بایگانی سپرده نشوند.

ابراهیم فرخنده پی اعضاء شورای سابق در این مراسم با تقدیر از زحمات شهردار سابق و تبریک به شهردار جدید گفت: تشکر از شهروندان بزرگوار شهر بنک مردم به ما بسیار لطف دارند و در این چند ساله هرچه زمان بگذرد فراموش شدنی نیست.

وی گفت: شکست در انتخابات اگر هدف خدمت به مردم باشد، شکست هم پیروزی است.

خبرنگار و عکاس: رضا زیارتی

 

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *