صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / نشست شهردار و اعضای شورای شهر بنک با اصحاب رسانه +تصاویر

نشست شهردار و اعضای شورای شهر بنک با اصحاب رسانه +تصاویر

در تاریخ ۲۳ مهر ۹۶  نشست صمیمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بنک با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهرداری بنک برگزار شد.

علی هوشیار ریاست شورای اسلامی شهر بنک با عرض خیر مقدم به اصحاب رسانه گفت: در شورای پنجم همراه با رسانه های شهرستان قصد فعال نمودن خبر و اطلاع رسانی را داریم.


هوشیار افزود:خیلی  ها انتقاد کردند که چرا از پتانسیل های بومی برای شهردار بنک استفاده نکردید، ما با تعداد ۷ نفر از افراد بومی که صحبت کردیم از بنک و کنگان بودند که عده ای این مسولیت را نپذیرفتند و یکسری هم برنامه ای ارائه ندادن و بعد از چندین جلسه با آقای ریحانی نیا ،کار کارشناسی ، تحقیقات لازم ، بازدید از محل کار ، فعالیت های ایشان و جلسات اعضای شورا ، در نهایت وی بعنوان شهردار شهر بنک انتخاب گردید.
هوشیار در مورد انتخاب و  معیار آقای ریحانی نیا برای انتخاب شهردار بنک گفت : مردم داری،انضباط اداری،تخصص و برنامه هایی که جهت توسعه و پیشرفت شهر بنک دادند، دلیل انتخاب ایشان بود.

عبدالهی  ازاعضای شورای اسلامی شهر بنک گفت: مردم با انتخاب خود به شورای چهارم نمره قبولی دادند.


وی گفت: ما برنامه سی موردی خدمت مردم و قول هایی را که دادیم مکتوب کرده ایم و از شهروندان می خواهیم بعد از چهار سال این موارد را از ما بخواهند .برنامه سی موردی را جهت برطرف کردن ضعف هایی که در ،دوره چهارم شورا و شهرداری وجود داشت و بر اساس نیاز چهارساله شهر تنظیم کرده ایم.

ریحانی نیا شهردار شهر بنک با تشکر از حضور رسانه ها گفت: شاید خیلی ها از اصحاب رسانه فراری باشند،ولی اینجانب با رسانه دوست خواهم بود و انتظار دارم در کنار برنامه هایی که برای شهر بنک داریم بعنوان یک پتانسیل سازنده در کنارشان قرار بگیرند.ما نباید انتظار این را داشته باشیم که از ما تعریف و تمجید کنند، انتظار چنین کاری را نداریم و قطعا اگر جایی کار اشتباهی انجام دادیم به ما گوش زد کنند، نقدهای سازنده را برای خودم مشاوره رایگان میدانم.

ریحانی نیا در بحث جذب سرمایه گذار و گردشگری گفت: جذب سرمایه گذار و گردشگری  دو مقوله ای است که متمم همدیگر می باشند و برای جذب این دو موضوع حتما در آن شهر بایستی یکسری زیرساخت ها انجام گیرد که خود به خود گردشگر و سرمایه گذار جذب خواهد شد. 
ریحانی نیا در مورد زیر ساخت های گذشته گفت : در شهر بنک در مجموعه های قبل خیلی کارها انجام شده و الان نیاز است در بحث مبلمان شهری کار شود و یکسری زیر ساخت ها از جمله هتل ها باید بررسی و مطالعه گردد که شهر بنک پتانسیل آن را دارد.
وی ادامه داد: مطالعه برای یک مکان مناسب بعنوان راه اندازی مرکزیت یا مجتمع تجاری در دست پیگیری است.

ریحانی نیا در بحث اهمیت مقوله فرهنگ و اجتماعی نیز چنین گفت: بنده معتقد هستم هر برنامه عمرانی که انجام میگرد، بایستی در کنار آن برنامه فرهنگی و اجتماعی نیز اجرا گردد.
وی گفت: بعضی مواقع یکسری پروژه ها را افتتاح می کنیم بخاطر فرهنگ سازی نکردن در آن شهر شاید شهروندان آنگونه به حقوق خودشان آشنا نیستند یکسری هزینه ها را برای شهرداری به وجود می آورند و اگر یکسری اعتبارات در حد خیلی کم در بحث فرهنگی هزینه گردد می توانیم خیلی از هزینه ها را کم کنیم و بنده معتقد به انجام این کار هستم.
ریحانی نیا در مورد اعتبارات شهرداری گفت: هر برنامه ای که شورا و شهرداری در دست اقدام دارد، مستلزم داشتن اعتبار می باشد و متاسفانه از درآمدهای داخلی هیچگونه در آمدی را نداریم و نمی توانیم چشم به جیب مردم داشته باشیم ما زمانی می توانیم به دنبال عوارض از مردم باشیم که قدرت اقتصادی شهروندان را بالا برده باشیم ولی در حال حاضر نمی توانیم به این موضوع فکر کنیم.

وی ادامه داد: بحث ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه بر اساس سرانه جمعیت توزیع می گردد.شهرهایی مثل نخل تقی و عسلویه که قبلا از چنین مزایایی برخوردار بودند الان دیگر بهر نمی برند.و سطح استان بر اساس سرانه جمعیت توزیع می گردد که بعضی مواقع نمی توان بعنوان جانشین در آمد پایه دار به اینها اکتفا کردچون اینها متغیر می باشد.
ریحانی نیا در مورد بهسازی پارک های محله ای ، مبلمان شهری و احداث پارک گفت: پارک های محله ای بالغ بر ۱۳ مورد می باشد که فرسوده شده اند و ایجاد پارک کوهستان در جوار شهدای گمنام را در دستور کار داریم .
وی ادامه داد: ساماندهی و بهسازی بلوار امام حسین(ع) هم در دست اقدام می باشد که چشم شهر بنک می باشد.ساماندهی معابر فرسوده شهر به هر صورت با گذشت چندین سال ،نیاز به ترمیم و باز سازی دارد.

ریحانی نیا در مورد المان شهری گفت: المان باید مشخص کننده هویت و فرهنگ آن شهر باشد که متاسفانه موضوعی باب شده در حوزه جنوب استان بوشهر یکسری المان های بی مفهوم خیلی جاها کار گذاشته می شود که فقط یکسری آهن پاره می باشد. و این کار باید مطالعه شود که ما این کار را انجام داده ایم تا الان چهار گروه مشاور در حوزه های المان شهری و شهرسازی که تخصص آن ها است را دعوت کرده ایم و از شهر بازدید کرده اند.

ریحانی نیا در مورد ظرفیت های ساحل دریا گفت: ظرفیت هایی که میخواهیم در بحث دریا استفاده نماییم اسکله صیادی و تفریحی است که در دست پیگیری می باشدو امیدوار به نتیجه آن هستیم و بدنبال یک مجموعه ساحلی هستیم که بتوانیم در آینده میزبانی بازی های ساحلی را بعهده بگیریم.

عباس حاجیانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر بنک در دیدار با اصحاب رسانه گفت: کار خبرنگاری کار دقیق و پیچیده ای می باشد و این باعث می شود که ما کارها را صحیح و دقیق و کم نقص پیش ببریم.


عباس حاجیانی در مورد دهکده گردشگری گفت: پارک ساحلی یا همان دهکده گردشگری  زمین را تملک کردیم و سندهای آن در حال واگذاری می باشد .  و در حال حاضر طرح جامع شهرستان کنگان که در حریم شهر بنک قرار گرفته توسط شورا و شهرداری در حال پیگیری می باشد.
وی ادامه داد: به زودی فاز دوم دهکده گردشگری استارت خواهد خورد که طرح مطالعاتی آن انجام شده و اعتبار آن هم تصویب شده است.
عباس حاجیانی در مورد کم کاری در بخش فرهنگی شهر گفت: احساس می کنم در تمامی بخش ها در شهر فعالیت هایی شده است ولی در کار فرهنگی کم کاری شده است ولی در آغاز بکار دولت تدبیر و امید یکسری پیگیری هایی از قبل انجام شده بود که مجتمع فرهنگی و هنری برای شهر نیاز می باشد و کارهای تملک زمین انجام شده است.


سعید عسکری شریفی مسئول فرهنگی شورا شهر بنک در مورد ایجاد کارگروه های فرهنگی گفت: با ایجاد کارگروه فرهنگی  سعی داریم از جوانان فرهنگ دوست و نخبگان شهر با توجه به تخصصی که دارند در کمیته های مختلف استفاده کنیم . از جمله کمیته قرآن و معارف جوانانی فعال در شهر بنک داریم.


وی افزود: احداث میراث فرهنگی ، گردشگری و موزه مردم شناسی را در برنامه داریم.
وی در پایان گفت : اگر در حوزه های مختلف جوانان را فعال کنیم قطعا شاهد تحول بیشتری خواهیم بود و بزودی برنامه های متعدد و آن هم با همفکری جوانان و نخبگان شهر برنامه ریزی خواهیم کرد.

 

خبرنگار: رضا زیارتی

عکس: حسن آهوخوش

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *