صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / گروه تئاتر چهارصندوق کنگان با شش اجرا در شیراز به کار خود خاتمه داد / تصاویر

گروه تئاتر چهارصندوق کنگان با شش اجرا در شیراز به کار خود خاتمه داد / تصاویر

نمایش « پروتز » به نویسندگی و کارگردانی رضا مختارزاده از روز چهارشنبه ۲۶مهر ماه در سالن آمفی تئاتر استاد سپاسدار شیراز به صحنه رفت.
به گزارش سایت خبری فرهنگی زووم :  نمایش «پروتز» با نگاهی متفاوت نسبت به وقایع و معضلات روز  و تاثیرات اجتماعی آن بر روی نسل جوان به روش طنزگونه ای را به نمایش گذاشت. این تئاتر به مدت سه شب و در هرشب دو سانس به اجرا درآمد و در شهر شیراز مورد استقبال تماشاگران ، اساتید و هنرمندان تئاتر قرار گرفت. 

حضور پیشکسوتان حوزه تئاتر استان فارس همچون استاد رحیم هودی ، علی نقی رزاقی و مجید شناور باعث قوت قلب و انگیزه هر چه بیشتر بازیگران و عوامل گروه چهارصندوق گردید.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، مهدی رنجبر ضمن ابراز خرسندی و رضایت خود از تئاتر پروتز ابراز داشت: من از زمان دانشجویی به متنهای فانتزی که مشکلات روز جامعه رو با طنزی تلخ بیان میکنند علاقه داشتم و قلباٌ دوست داشتم این تئاتر در نوبت های بیشتری به صحنه می رفت.

مهدی رنجبر در ادامه افزود: به نوعی این سبک کارها در استان بوشهر از جایگاه بالایی برخوردار هستند ، با توجه به شناختی که به کارگردان های بوشهری دارم این سبک کارها را بخوبی اجرا میکنند . این نوع اجراها باعث میشه که مخاطب از تماشای کار لذت ببرد و هم اینکه از معضلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در قالب طنز آگاه شوند. خودم به شخصه از تماشای این تئاتر لذت بردم و از گروه چهار صندوق سپاسگزارم.

مهدی رنجبر گفت: از سال ۹۶ تعداد زیادی سالن آمفی تئاتر محیا کرده ایم که در این مدت افتخار میزبانی گروه های زیادی از سراسر کشور را داشته این و همیشه سالنها مملو از تماشاگر بوده .

مهدی رنجبر با اشاره به تعامل و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با گروههای تئاتر چنین بیان کرد: من در همین جا در حضور سایت زوم که یک رسانه عمومی هست اعلام میکنم که ، ما آماده همکاری و تعامل با تمامی استانهای کشور بویژه استان های همجوار هستیم. همچنین یکی دیگر از برنامه های ما این است که بتوانیم در شهرستان های دیگر استان فارس هم چنین اجراهایی داشته باشیم.

مجید شناور که از بزرگان و پیشکسوتان حوزه تئاتر استان فارس می‌باشد در مورد تئاتر پروتز اظهار نظر کرد: کاری که از بندر کنگان اجرا شد ، کاری خوش ساخت و خوش ریتم بود . در نمایش پروتز بشکلی فانتزی به مرگ نگاه شده بود. با اینکه مرگ دارای تم تلخ می‌باشد و با اندوه همراه می‌باشد ، اما در این اجرا حضور شخصیت مرده به شکل فانتزی و طنز قابل توجه بود. 
وی گفت : نسل امروز دچار معضلاتی همچون پروتز ، جراحی پلاستیک، مد لباس ، مدل ماشین و ارث و میراث شده که این موضوعات در حال حاضر به اپیدمی تبدیل شده و همه ما خواه یا ناخواه به نوعی با آنها درگیر هستیم. همین معضلات باعث شده با وجود اینکه پدر خانواده فوت کرده اما در خانواده هیچ اندوهی حاکم نباشد و همه بدنبال ظواهر و تجملات دنیوی خود هستند .بدین ترتیب آسیب‌های اجتماعی شکل میگیرند .
مجید شناور در پایان ضمن ابراز تشکر و خسته نباشید به گروه چهارصندوق گفت: تئاتر از ریتم بالایی برخوردار بود و این خواسته کارگردان بوده اما ریتم به شکلی قابل پذیرش است که به دیالوگها آسیبی نرساند یا اینکه نوع دیالوگها را با توجه به ریتم تئاتر انتخاب و تنظیم کنند. به هر حال فقط میتوانم بگویم که از دیدن این تئاتر لذت بردم و آرزوی موفقیت و پیروزی رو برای دوستان کنگانی دارم.

رحیم هودی که یکی از پیشکسوتان عرصه تئاتر استان فارس می‌باشد و یک سالن آمفی تئاتر هم به نام ایشان در شیراز احداث گردیده در وصف نمایش پروتز چنین گفت: از اجرای پروتز لذت بردم و خیلی خوشحالم که چنین گروه قوی و همدلی در شهر شیراز اجرا داشتند و حیف که امشب آخرین شب اجرای پروتز می‌باشد . انتظار می‌رفت که گروه اجراهای بیشتری داشته باشد و حداقل در شهرهای دیگر استان فارس هم به روی صحنه بروند.

رحیم هودی در مورد نقاط قوت تئاتر چنین بیان کرد: بازیگری تئاتر بسیار قوی و در خور توجه بود . هر چند که سبک اجرایی فانتزی بود اما مخاطب را جهت پذیرفتن تئاتر قانع میکرد ، بشکلی که یک بازیگر « رضا بهرامی » بدون هیچ گریمی و تغییری در ظاهر نقش پدر فوت شده و نقش برادر خود «عموی خانواده » را در یک صحنه اجرا کرد و من بعنوان مخاطب باور کردم. یکی دیگر از نقاط قوت این تئاتر این بود که اطلاعات مخاطب را در مورد تئاتر ،کارگردانان و نویسندگان بزرگ این حوزه هنری بالا می‌برد و من را مجبور به مطالعه می‌کند.

خبرنگار و عکاس: مهدی احمدی

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *