صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / استاندار بوشهر از دهکده گردشگری کنگان بازدید کرد

استاندار بوشهر از دهکده گردشگری کنگان بازدید کرد

در این بازدید که باستی معاون استاندار و جمعی از مقامات محلی از جمله فرماندار و معاونین ، بخشدار ، شهردار و شورای اسلامی کنگان  حضور داشتند ، گراوند در جریان روند اجرای پروژه مهم گردشگری کنگان قرار گرفت.
استاندار بوشهر در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما گفت: معتقدم اجرای این پروژه می تواند کمک شایانی به توسعه گردشگری در جنوب استان کند.
عبدالکریم گراوند افزود: استان نگاه ویژه ای به این پروژه دارد و تلاش خواهیم کرد با تزریق اعتبار و کمک به ادامه آن ، این مجموعه را به سرانجام برسانیم.
وی به جاده وفاق نیز اشاره و اظهار داشت: جاده وفاق یکی دیگر از پروژه های مهم استان بوشهر در شهرستان های کنگان و دیر است که با احداث مجموعه گردشگری می توانند به توسعه این منطقه کمک کنند.
استاندار بوشهر گفت: طول این جاده ۹ کیلومتر و برآورد اولیه آن ۴۸۰ میلیارد ریال است.
گراوند در خصوص اسکله کنگان نیز گفت: این پروژه به اعتبار بالایی نیاز دارد که اجرای آن منوط به کمک وزارت نفت و مجموعه صنعت است که بایستی رایزنی لازم انجام شود و من فعلا نمی توانم قولی بدهم.
 در حاشیه بازدید استاندار بوشهر از دهکده گردشگری تعدادی از جوانان بومی به بیکاری جوانان اشاره و با بیان اینکه کمپینی در این راستا تشکیل شده ، به بیان مشکلات بیکاران بخصوص جوانان تحصیل کرده پرداخته و خواستار حمایت استاندار بوشهر شدند.
گراوند در پاسخ به جوانان کنگانی گفت: سیاست دولت در منطقه کنگان و عسلویه بکارگیری نیروهای بومی بویژه نیروهای شهرستان های کنگان ، عسلویه و دیر در مجموعه صنعت است.
استاندار بوشهر افزود: واحدهای جدیدی که وارد مدار می شوند بایستی از نیروهای بومی استان بوشهر استفاده کنند.
وی اظهار داشت: در خصوص بخش خصوصی نیز توافق شده که بکارگیری نیروهای بومی حتی بیش از ۵۰ درصد باشد.
گراوند گفت: از ۲۴ پتروشیمی در عسلویه ، در ۱۲ پتروشیمی حاضر شدم و صورتجلسه کردیم که بایستی نیروهای بومی را بکار گیری کنند.
* جوانان کنگانی به استاندار بوشهر گفتند: مراد شما از بومی ها بیشتر شهرستان های شمالی استان از جمله دشتی و دشتستان است و کمتر به کنگان توجه می شود که استاندار بوشهر نیز در پاسخ گفت: چنین نیست و اولویت اول در استان نیز بچه های کنگان و عسلویه است.

خبرنگار و عکس: ابوذر حسین پور

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *