صفحه اصلی / اخبار محلی شهرستان کنگان / کمپین معترضان به بیکاری،اعتماد و امیدواری یا وعده های پوچ و ناباروری؟

کمپین معترضان به بیکاری،اعتماد و امیدواری یا وعده های پوچ و ناباروری؟

به گزارش سایت خبری زووم ، این روزها مشکلات بیکاری در شهرستان کنگان بیداد می‌کند. از یکطرف سخت گیری دولت از تجارت لنجداران و از طرف دیگر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز فنی و حرفه‌ای باعث شده‌اند که روز به روز بر جمعیت بیکاران این شهرستان افزوده گردد.

در حال حاضر شهرستان کنگان از ظرفیت های اقتصادی بالایی برخوردار می‌باشد که مهمترین آنها نفت و شرکتهای وابسته به آن می‌باشند. این شرکت ها از لحاظ اشتغال پذیرای جمعیت بسیار بالایی از نقاط مختلف کشور شده است. اما بی توجهی و عدم پیگیری مسولین به معضل بیکاری باعث بی انصافی در حق مردم منطقه شده.

حال این سوال پیش می آید: چرا با وجود این همه منابع و ثروت خدادادی ، فقط آسیب‌های ناشی از این پالایشگاه‌ها شامل حال بومیان منطقه میشود؟؟؟؟؟؟!!!

سوال دیگر اینکه: وضعیت اشتغال بومیان منطقه چه میشود؟ تکلیف مردم برای امرار معاش چیست؟؟؟؟!!!

به همین منظور سایت خبری فرهنگی زووم با ( نادر شمسی) نماینده کمپین معترضان به بیکاری در شهرستان کنگان به گفتگو می‌پردازد.

نادر شمسی: به دلیل رشد زیاد جمعیت بیکاری و بی توجهی مسئولین به این معضل بزرگ ، تصمیم گرفتیم ، جهت رسیدن به حق خود کمپینی تشکیل دهیم که از طریق آن بتوانیم صدای خود را به گوش مسولین برسانیم .چرا که اشتغال حق ماست . زندگی در شهر و خانه خود حق ماست . چگونه میتوان در همجواری با صنعت و ثروت عظیم نفت و گاز زندگی کرد اما بیکار بود ؟ 

وجود صنعت در منطقه باعث گرانی مسکن ، آلوده شدن هوای پاک ، هجوم جمعیت کارگر به شهرستان و  تخریب محیط زیست شده . مردم منطقه با از خودگذشتگی همه این ناملایمتی ها را تحمل کرده اند ، اما بیکاری و مشکل معیشتی غیر قابل تحمل می‌باشد .

روز به روز و به سرعت بر تعداد اعضای این کمپین افزایش یافته و هم اکنون بالغ بر دو هزار نفر می‌باشد. با توجه به درخواست اعضای کمپین قرار شد روز سه شنبه ۹ آبان‌ماه هفته گذشته و با یک برنامه ریزی دقیق، تجمعی مسالمت آمیز و بدون خشونت و بدون شعارهای سیاسی برگزار کنند . اما با وساطت و قول و عده های مسولین شهر در روز دوشنبه ۸ آبان‌ماه ۹۶ به تعلیق افتاد. جلسه مذکور در ساختمان فرمانداری و با حضور آقای خاکنژاد معاونت سیاسی فرماندار ، ریاست اطلاعات،  آقای زیبا بخشدار ، مهندس هاشمی مدیر فاز ۱۲ و ۱۹ و سرهنگ رضایی ریس نیروانتظامی برگزار شد.

در طول جلسه صحبت ها و نظرات زیادی بین طرفین حاضر در جلسه رد و بدل شد و مبنی بر آن قول و قرارهایی دادند که نوید از اولویت اشتغال بومیان منطقه را میداد. کلاسهای آموزشی تخصصی بصورت عملی برای نیروهای بومی یکی دیگر از وعده های فاز ۱۲ می‌باشد . 

نادر شمسی در پایان ضمن امیدواری به قول و قرار های مسولین گفت: ما امیدواریم که همگی مسولین به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند. در غیر اینصورت عدم اعتماد و ناباروری نسبت به مسولین در کمپین بیشتر خواهد شد و دفعه دیگر به هیچ گونه مذاکره ای را نخواهند پذیرفت.

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *