صفحه اصلی / اخبار / اولین نشست خبرنگاران شهرستان کنگان با مدیریت جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان

اولین نشست خبرنگاران شهرستان کنگان با مدیریت جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان

اولین نشست خبرنگاران شهرستان کنگان با مدیریت جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان

در تاریخ ۹۷/۵/۹ در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد جلسه‌ای با حضور خبرنگاران شهرستان کنگان و با همت حجت عبداللهی خبرنگار صدا و سیما برگزار شد.
شایان ذکر می‌باشد که جلسه مذکور اولین نشست ابوذر مختارزاده «ریاست جدید اداره فرهنگ و ارشاد» با اهالی رسانه محسوب میشود.

در جلسه فوق خبرنگاران و سردبیر سایتهای خبری شهرستان پیرامون مشکلات رسانه ای به بحث و گفتگو پرداختند که مهمترین آنها را در ذیل نام خواهیم برد.

خاکنژاد معاونت فرمانداری شهرستان کنگان گفت: همه نهادهای دولتی موظف به پاسخگویی به سوالات رسانه ها می‌باشند در غیر اینصورت با آنها برخورد قاطع میشود.
وی خاطر نشان کرد که رسانه ها بایستی واقعیات را به مردم منعکس کنند و حق مردم است که از اتفاقات شهرشان باخبر شوند.
خاکنژاد در مورد آزادی بیان در رسانه‌ها اظهار داشت: هیچ نهادی یا مدیر مسولی نبایستی به خاطر آزادی بیان یا انتقاد رسانه ها از آنها شکایت کند ، و ما در این زمینه از رسانه ها حمایت میکنیم .
خاکنژاد در ادامه به ضرورت آموزش خبرنگاری و ارتقاء سطح خبرنگار در شهرستان کنگان اشاره نمود.

بهرامی مدیریت امور فرهنگی و هنری اداره ارشاد اسلامی شهرستان کنگان اظهار داشت: مبنای رسالت رسانه ها صداقت می‌باشد و بیان واقعیات. اهمیت رسانه ها آنقدر برای  اداره فرهنگ و ارشاد حائز اهمیت بوده است که مدیریت جدید  اولین جلسه خود را با حضور اهالی رسانه برگزار کرده است.

مصطفی صفایی سردبیر سایت خبری ثلاث: نوید از یک هفته نامه خبری برای شهرستان کنگان را سر داد که مراحل پایانی اخذ مجوز را طی میکند و بزودی رونمایی می‌شود.

مهدی احمدی مدیریت سایت خبری فرهنگی زووم: روسای ادارات بایستی انتقاد پذیر باشند و نباید در صورت مواجهه شدن با خبرهای انتقادی به خبرنگار یا سایت منتقد حمله کنند.

زینب تجمع سایت امواج نیوز : تعیین یک مکان رسمی جهت تجمع اهالی رسانه و تهییه یک دوربین فیلمبرداری جهت استفاده مشترک سایت ها الزامی می‌باشد.

محمد کنگانی خبرنگار آزاد: خبرنگاران در حین رقابت بایستی رفاقت خود را حفظ کنند و به تعامل با یکدیگر بپردازند.

حجت عبداللهی خبرنگار صدا و سیما : رسانه های شهرستان به همدلی و اتحاد بیشتری نیاز دارند و به همین منظور پیشنهاد میدهم که انجمن خبرنگاران شهرستان کنگان یا یک نمایندگی از خانه مطبوعات استان را در شهرستان کنگان جهت تقویت رسانه ها دائر کنیم و هر هفته نشست رسانه ای برگزار کنیم.

ابوذر مختارزاده ریاست جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان بیان کرد: طبق قانون فعالیت های رسانه ها زیر نظر خانه مطبوعات مدیریت میشوند و نقش اداره فرهنگ و ارشاد هماهنگی با رسانه ها در هر شهرستان می‌باشند.
وی افزود : رسانه ها از کپی کردن بپرهیزند و از نگاه دیگر خبری مثل خبر تحلیلی یا انتقادی هم بپردازند .
مختارزاده در ادامه گفت: مسولین بایستی به فرهنگ نقدپذیری عادت کنند و از انتقاد سازندن بعنوان رفع اشکالات خود بهره گیری کنند.

ادامه جلسه مذکور بدلیل طولانی شدن و عدم حضور برخی از رسانه ها به زمانی دیگر موکول شد که زمان آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

خبرنگار :مهدی احمدی

تصاویری از جلسه:

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *