صفحه اصلی / اجتماعی و سیاسی / اجتماعی / اختتامیه کلاسهای صنایع دستی روستای نخل غانم با حضور بخشدار مرکزی شهرستان کنگان

اختتامیه کلاسهای صنایع دستی روستای نخل غانم با حضور بخشدار مرکزی شهرستان کنگان

اختتامیه کلاسهای صنایع دستی روستای نخل غانم با حضور بخشدار مرکزی شهرستان کنگان ۹۷٫۵٫۲۰

رویدادی مهم جهت کارآفرینی و حفظ میراث فرهنگی

هنر عبارت است از واکنش معنوی انسان از دریافت زیباییهایخلقت و فضیلت های انسانی و بیزاری از زشتی و پلیدی هاست.
هنرمند به وجود آمده تا با توجه به توانایی های ذاتی خود هر آنچه که در ذهنش نقش می‌بندد را به عینیت تبدیل کند و در واقع آن را بیافریند. طبیعت یک هنرمند ایجاب میکند که بعد از تولید آثارش آن را در معرض دید عموم قرار دهد .
بنابراین نمایشگاههای هنری و از جمله صنایع دستی یکی از بهترین روشهای انتقال فرهنگ و تمدن از سرزمینی به سرزمین دیگر می‌باشد .
مسولین روستای نخل غانم با حمایت اهالی روستا چند ماهی است که این امر مهم را غنیمت شمرده و در حفظ میراث فرهنگی و صنایع دستی این روستا می کوشند که از جمله مهمترین آنها نمایشگاه مردم شناسی در ایام نوروز ۹۷ بود که با استقبال بی نظیری از سوی عموم مواجه گردید.

سایت خبری زووم در مصاحبه با هدی روستا یکی از اعضای شورای روستای نخل غانم «شهرستان کنگان» گزارش میدهد:

هدی روستا: به همت بخشداري كلاس حصيربافي بمدت يكماه از تیر ماه بمنظور توانمندسازی بانوان روستا و توسعه زمینه های اشتغال زایی در روستای «نخل غانم» برگزار گرديد. تعداد شرکت‌کنندگان در این کلاسها ۲۰ نفر بوده و در ازای روزانه دوساعت به مدیریت خانم سلطانی به امر آموزش مشغول بودند.

هدی روستا گفت :صنایع دستی باید منجر به اشتغال شود و دستور کار مدیران هم در بخش صنایع دستی، توانمندسازی این هنر در بخش مشاغل خانگی و رونق بخشیدن به آن باشد. برگزاری نمایشگاه در پایان دوره آموزشی جهت معرفی استعدادها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است که باعث معرفی تولیدات و صاحب اثر میشود.

وی در مورد خواسته های اهالي روستا اظهار داشت: اهالی روستا خواهان تداوم و پررنگ تر شدن كلاس هاي هنري و آموزشي در سطح روستا و افزودن امکانات آموزشی و مدرسه از جمله سرویس رفت و برگشت دانش آموزان در این روستا می‌باشند.
روستا در پایان گفت: برگزاري اين كلاس فرصت خوبي جهت برپايي نمايشگاه مردم شناسي فراهم نمود.
همه اهالی روستا ، از جمله دهیار و شورای نخل غانم ، قدردان زحمات و تلاش‌های بخشدار محترم میباشند و بابت توجه ويژه اي كه به روستای نخل غانم دارند سپاسگزاریم.

خبرنگار: مهدی احمدی

تصاویری از اختتامیه:

عکس موبایلی:هدی روستا

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جشن روز جهانی عکاسی در بوشهربرگزار شد+گزارش تصویری

برگزاری جشن روز جهانی عکاسی همراه با تجلیل از ۳۰ عکاس فعال در استان بوشهر/۹۷/۵/۲۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *